Jak napisać CV dla farmaceuty?

Adrianna Szwarc
1

Kluczem do sukcesu, czyli otrzymania wymarzonego stanowiska, jest napisanie dobrego CV. Wbrew pozorom nie jest to łatwe. W CV należy zawrzeć wszystkie kluczowe informacje, które pokażą, że jesteśmy idealnym kandydatem i sprawią, że zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Przygotowaliśmy dla Was dwa wzory CV, które pomogą Wam w tworzeniu idealnego.

Kilka technicznych spraw

Podczas badań śledzących ruch oczu udowodniono, że pracodawcy przeglądając CV robią to na kształt litery F, czasem E lub odwróconej L. Pokazuje nam to, że najważniejsze informacje powinny być u góry lub z lewej strony naszego CV. Dlatego zastanów się, czy sekcja z np. szkoleniami w Twoim przypadku nie powinna być wyżej. Pamiętaj, że CV powinno być konkretne, pisane pod dane stanowisko na które aplikujemy i zazwyczaj jego długość wynosi 1-2 strony.

Najlepsze czcionki to Arial, Verdana, Calibri czy Tahoma. Nie polecamy natomiast Comic Sans czy takich naśladujących ręczne pismo. W całym CV postaraj się używać jednej czcionki. Jeśli chodzi o rozmiar to najbardziej optymalne jest 10-12, jednak warto pogrubić lub powiększyć sekcje, nasze imię i nazwisko oraz inne ważne elementy.

Zdjęcie

Dodawanie zdjęcia do CV nie jest obowiązkowe i nikt nie ma prawa go od Ciebie wymagać. Jeśli jednak chcesz je dołączyć, pamiętaj aby świadczyło o Twoim profesjonalizmie - najlepiej udać się do doświadczonego fotografa. Wstawiając zdjęcie postaraj się aby nie było zbyt duże. Chcesz pochwalić się doświadczeniem, nie wyglądem.

Podsumowanie zawodowe

Ta sekcja powinna znajdować się u samej góry, zaraz pod naszym imieniem i nazwiskiem. Opisz w niej krótko (ok. 3 zdań) kim jesteś, swoje doświadczenie oraz to, w czym chciałbyś się rozwijać.

“Jestem magistrem farmaceutą z 5 letnim stażem pracy. W ciągu ostatnich dwóch lat przeprowadziłem 600 godzin szkoleń dla współpracowników-stażystów. Szukam wyzwań w sektorze farmaceutycznym a także chcę rozwijać swoje zdolności przywódcze.”

Strony

Załączniki: 

Aby dodać komentarz zaloguj się

Komentarze

Obrazek użytkownika olkusz_9750
olkusz_9750 pisze
chwilówki bez grosza

Strony