SzortyFarmaceutyczne - termin #apteka

Ten termin ma: 30.
Oglądasz: 1 - 10


18.10.2017 | GFK

Jak wynika z analizy wykonanej przez GfK Polonia w 2016 roku liczba aptek w Polsce wzrosła o około 7,2 proc. W przypadku 35 proc. polskich gmin na jedną gminę przypada jedna #Apteka.

Czytaj więcej

Zobacz mapę aptek

07.09.2017 | Rynek Aptek

Po miesiącach, kiedy liczba aptek w naszym kraju zwiększała się, w sierpniu nastąpił spadek ich liczby. Według danych na 6 września, w Polsce funkcjonowały 13 524 #apteka. To o 273 placówki mniej niż miesiąc wcześniej.

Czytaj więcej

29.08.2017 | Rynek Aptek

Z początkiem września rusza kolejny sezon #szczepienia przeciw #grypia. Nowe szczepionki trafiły już do zakładów opieki zdrowotnej oraz do #apteka. W Polsce po raz pierwszy będzie możliwe skorzystanie ze #szczepionka czterowalentnych, które w swoim składzie zawierają dwa szczepy wirusa grypy typu A i dwie linie wirusa grypy typu B.

Czytaj więcej

29.08.2017 | Rynek Aptek

Grupa #Neuca wzmocniła swoją pozycję rynkową osiągając blisko 29% udziałów w branży hurtu aptecznego wobec 28% w I połowie 2016 roku. Z kolei w segmencie #apteka niezależnych udziały Neuca sięgnęły 31,9% vs 30,1% w analogicznym okresie przed rokiem.

Czytaj więcej

16.08.2017 | OIA w Warszawie

W najnowszym Biuletynie Informacyjnym warszawskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej #oiawarszawa, Michał Byliniak stwierdza, iż nic z założenia nie jest dane na zawsze i kwestia utrzymania obecnych regulacji jest w rękach samorządu aptekarskiego. Dla części naszego środowiska #farmaceuta prowadzących apteki nowa ustawa #prawofarmaceutyczne jest szansą na przetrwanie. Dla drugiej części, szansą na rozpoczęcie prowadzenia #apteka w warunkach względnej stabilizacji.

Czytaj więcej

14.08.2017 | Rynek Aptek

Pod koniec minionego tygodnia policjanci powiadomieni zostali o zdarzeniu na terenie jednej z bialskich aptek. Z relacji zgłaszającej wynikało, że nieznany mężczyzna wszedł do #apteka i zażądał sprzedaży leku na receptę, który tego dnia już kupował. Pracownice apteki odmówiły sprzedaży, z tego właśnie powodu. Wówczas sprawca stał się agresywny. W pewnym momencie podbiegł do jednej z kobiet i ukuł ją igłą, krzycząc, że skoro nie chciała sprzedać mu leku to teraz zaraził ja wirusem #WZW po czym uciekł z apteki.

Czytaj więcej

08.08.2017 | Rynek Aptek

Najwięcej, bo 30 aptek, może jeszcze powstać w 139-tysięcznej Rudzie Śląskiej. Tuż za nią jest Warszawa (25 apteki), Zabrze, Rybnik (po 24 apteki) i Chorzów - 2. Po wejściu w życie znowelizowanego #prawofarmaceutyczne, są mniejsze szanse na otwarcie nowych #apteka. Mogą to uczynić tylko #farmaceuta. Po drugie obowiązują kryteria geograficzno-demograficzne.

Czytaj więcej

07.08.2017 | Rynek Aptek

Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia #mz z dnia 23 grudnia 2011 r. w sprawie informacji gromadzonych przez apteki oraz informacji przekazywanych #NFZ #apteka ma obowiązek przekazywać dane dotyczące #lekrecepturowy . W zakresie atrybutu „składnik leku”, dane należy sprawozdawać w jednostkach miary przyjętych dla składowych kosztowych leku recepturowego wprost określonych w rozporządzeniu, to jest w gramach, mililitrach lub sztukach. 

Czytaj więcej

26.07.2017 | Puls Farmacji

Za pomocą pisma #farmaceuta mogą informować prokuraturę o " uzasadnionej możliwości popełnienia czynu zabronionego przez wnioskodawcę składającego wniosek o otwarcie #apteka ''.Samorząd zawodowy farmaceutów chce w ten sposób walczyć z placówkami, których właściciele złożyli wnioski o wydanie pozwolenia na aptekę w budynku znajdującym się w budowie lub dopiero w planach budowalanych.
 

Czytaj więcej 

24.07.2017 | Rynek Aptek

Dzisiejsze uwarunkowania w aptekach, choćby te lokalowe, utrudniają skoordynowaną #opiekafarmaceutyczna. Pacjenci nie mają możliwości porozmawiania z #farmaceuta na osobności, #apteka nie zapewnia żadnej intymności - zauważa dr Anna Staniszewska, prezes Fundacji Obywatele Zdrowo Zaangażowani. Opieka farmaceutyczna jest pozytywnym trendem, dlatego warto kibicować pracom nad wypracowaniem jej kształtu. Przyniesie wiele ważnych zmian, przyczyniając się przede wszystkim samym pacjentom.

Czytaj więcej

Strony