<brak>

Ten termin ma: 9.
Oglądasz: 1 - 9


19.09.2018 | Polityka Zdrowotna

Według danych #IQVIA, liczba aptek w sierpniu 2018 r. wzrosła o 4 w ujęciu miesiąc do miesiąca. W tym czasie liczba aptek indywidualnych spadła o 14, a liczba #AptekiSieciowe wzrosła o 18. 

Zobacz szczegóły

14.09.2018 | Forbes

Według przedstawicieli #IQVIA #AptekiSieciowe  w Polsce po wprowadzeniu #AptekaDlaAptekarza będą stale przejmować rynek. Chociaż liczba sieci aptecznych w Polsce maleje to liczba aptek, które im podlegają stale rośnie. Zdaniem IQVIA rosnąć będą największe sieci apteczne, które przejmując małe apteki zwiększają zasięg swojej działalności. 

Zobacz szczegóły

22.08.2017 | mgr.farm

Według najnowszego raportu firmy #QuintilesIMS na koniec czerwca 2017 r. w Polsce działało 14 915 aptek, z czego 6259 to #AptekiSieciowe. Oznacza, to że w ciągu roku ubyły 293 apteki niezależnych farmaceutów, a przybyły 583 apteki sieciowe.

Czytaj więcej

22.08.2017 | Rynek Aptek

Według Natalia Adamek z Działu Powierzchni Handlowych Cushman & Wakefield #AptekiSieciowe nadal będą mogły się rozwijać, ponieważ z ustawy usunięty został zapis zakazujący sprzedaży spółek kapitałowych, Ponadto #Ustawa może wpłynąć na tempo rozwoju nowych placówek. Jednak właściciele obiektów handlowych nie mają się jednak czego obawiać.

Czytaj więcej

20.03.2017 | Rynek Aptek

Liczba #AptekiSieciowe skupiająca 50 i więcej placówek wzrosła już do 18. Łącznie wszystkie te podmioty posiadają ponad 2 300 aptek, co stanowi aż 26% w udziałach zysku rynku. 

Zobacz szczegółowe statystyki.

08.02.2017 | Sejm Rzeczypospolitej

Biuro Analiz Sejmowych przedstawiło opinię prawną na temat projektu zmian ustawy #PrawoFarmaceutyczne. Dokument został przygotowany przez prof. dr hab. Marka Szydło. Z analizy wynika, że przepisy projektu zawierające regulacje antykoncentracyjne, pozwalające na wydawanie zezwolenia na prowadzenie apteki wyłącznie farmaceucie, są zgodne z Konstytucją oraz z Traktatem UE o swobodzie przedsiębiorczości i swobodzie świadczenia usług. Ekspert dodaje również, że #AptekiSieciowe są szkodliwe dla pacjentów.

Pobierz opinię

30.01.2017 | Rynek Aptek

Izraelskie #AptekiSieciowe SuperPharm to już 68 placówek w Polsce i planowane są kolejne otwarcia aptek pod tym szyldem. Na przeszkodzie mogą stanąć jednak zmiany legislacyjne planowane w Polsce - informuje izraelski portal haaretz.com. Prezes SuperPharm stwierdził na konferencji prasowej w ubiegłym roku, że na gorsze wyniki w kraju ojczystym wpływ miały: wzrost płacy minimalnej i rosnąca konkurencja. Dotąd utrzymanie niskich cen produktów było możliwe dzięki wysokim zyskom utrzymywanym w Polsce i Chinach.

16.01.2017 | Gazeta Bałtycka

W artykule dla Gazety Bałtyckiej, Janusz Kamiński obnaża mafijne praktyki mające miejsce na polskim rynku aptecznym, stosowane szczególnie przez #AptekiSieciowe, i wskazuje patologie, które wymagają natychmiastowego działania.

Czytaj całość

13.01.2017 | Portal Spożywczy

#AptekiSieciowe Dr. Max, a dokładniej ich właściciel - spólka BRL Center – Polska, wchodząca w skład grupy kapitałowej Penta, złożyła wniosek do #UOKIK o przejęcie kontroli nad siedmioma spółkami prowadzącymi apteki w Polsce.

Czytaj całość