<brak>

Ten termin ma: 29.
Oglądasz: 1 - 25


15.10.2018 | MZ

#MZ wydało nowe #Zarządzenie zmieniające zarządzenie w sprawie #CSIOZ. Nowy dokument powołuje do istnienia organ #WydziałKluczowychProjektów CSIOZ oraz wprowadza zmiany w zakresie uprawnień Głównego Księgowego CSIOZ.

Czytaj zarządzenie

12.10.2018 | OIA Poznań

#OIAPoznań opublikowała film instruktażowy "Dostęp do Systemu P1", przygotowany przez #CSIOZ

Zobacz film

11.10.2018 | OIA Kraków

#OIAKraków zaprasza na szkolenie, które poprowadzą przedstawiciele #CSIOZ, autorzy programu #ERecepta. Spotkania szkoleniowe odbędą się 05.11.2018r. w dwóch miejscach:  Tarnów - Hotel "Kantoria" oraz Kraków - Hotel "Sympozjum".

Więcej na ten temat

02.10.2018 | OIA Warszawa

#CSIOZ zaprasza na spotkanie inauguracyjne dotyczące wdrożenia #Erecepta w Płocku, które odbędzie się 04.10.2018r. Na spotkaniu będą przekazywane informacje dotyczące celów oraz założeń wdrożenia e-recepty w ramach projektu P1 oraz omówiony zostanie harmonogram wdrożenia e-recepty w Płocku. 

Więcej na ten temat

26.09.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia #CSIOZ przypomina o obowiązku aptek w zakresie podłączenia do #SystemP1 nie później niż do dnia 31 grudnia 2018 roku. Umożliwi to realizację #ERecepta.

Zobacz więcej

25.09.2018 | Sejm

#MinisterstwoZdrowia informuje, że trwają prace nad projektem rozporządzenia ws. wprowadzenia pilotażu #OpiekaFarmaceutyczna. Ma ono określić zasady prowadzenia dokumentacji oraz sposób  rozliczenia jej świadczenia z budżetu #NFZ. Ponadto poinformowani, że w październiku br. #CSIOZ ma dostarczyć polskim aptekom oprogramowanie informatyczne umożliwiające prowadzenie opieki. 

Zobacz szczegóły

19.09.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie

#CSIOZ informuje o posiadaniu właściwego skanera przez apteki, który umożliwi im skanowanie produktów leczniczych i weryfikację ich autentyczności. 

Zobacz komunikat

18.09.2018 | OIA Warszawa

Na stronie #OIAWarszawa pojawiła się informacja z prośbą o weryfikację przed zakupem skanerów niezbędnych do realizacji procedury awaryjnej opracowanej przez #CSIOZ, czy skaner obsługuje oba typy standardów kodów 2D (2D – QR CODE oraz 2D – DATA MATRIX). 

Czytaj pismo

13.09.2018 | Rynek Aptek

Na stronie #RynekAptek pojawiło się opracowanie #CSIOZ odnośnie pytań farmaceutów dotyczących #ERecepta.

Czytaj opracowanie 

07.09.2018 | CSIOZ

Centrum Systemów Informacyjncy Ochrony Zdrowia #CSIOZ publikuje najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzii na nie, z jakimi można było się spotkać podczas pilotażu #ERecepta

Zobacz pytania i odpowiedzi

26.04.2018 | Ministerstwo Zdrowia

#MinisterstwoZdrowia zmienił zarządzenie ws, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia #CSIOZ

Zobacz zmiany

26.04.2018 | Puls Farmacji

#MinisterstwoZdrowia oraz #CSIOZ przedstawili zasady prowadzenia pilotażu #OpiekaFarmaceutyczna, który ma się rozpocząć w maju br. wraz z pilotażem #ERecepta

Zobacz szczegóły

12.04.2018 | Polityka Zdrowotna

#CSIOZ opublikował listę dostawców oprogramowania obsługującego #ERecepta, którzy pozytywnie przeszli testy ich obsługi. 

Zobacz szczegóły

26.02.2018 | Puls Farmacji

Informatyzacja systemu opieki zdrowotnej przez #CSiOZ może zakładać w przyszłości wprowadzenie #EZlecenia na #WyrobyMedyczne. O takie rozwiązanie wnioskuje, m.in. Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych #Polmed

Czytaj więcej

21.02.2018 | Rynek Aptek

Jak zapowiada #CSiOZ wprowadzenie #ERecepta umożliwi wykupienie każdego leku z osobna w innej aptece. 

Czytaj więcej

21.12.2017 | Okręgowa Izba Aptekarska we Wrocławiu

Firma #Kamsoft- operator systemów informatycznych stosowanych w służbie zdrowia wystosował zapytania do  #CSIOZ odnośnie #ZSMOPL

Zobacz pełną korespondencję. 

14.12.2017 | CSIOZ

#CSIOZ wydał komunikat dot. pilotażu i ewaluacji #ZSMOPL

Zobacz szczegóły. 

06.12.2017 | Okręgowa Izba Aptekarska we Wrocławiu

#OIAWrocław udostępnia farmaceutom komunikat firmy #Kamsoft dotyczący uruchomienia komunikacji z #ZSMOPL. Firma zachęca do jak najszybszego podjęcia działań określonych w procedurze udostępnionej przez #CSIOZ.

Zobacz komunikat. 

05.12.2017 | Okręgowa Izba Aptekarska w Katowicach

Na stronie #CSIOZ zostały opublikowano komunikat ws. zmian w #ZSMOPL

Zobacz szczegóły. 

10.11.2017 | Rynek Aptek

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia #CSiOZ zapewniło, że w I kwartale 2018r. pojawią się #e-recepta. 

Zobacz szczegóły. 

20.10.2017 | Rynek Aptek

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia #CSIOZ innformuje, że szczegółową analizę #ZSMOPL będą przeprowadzać #MinisterstwoZdrowia oraz #GIF. Również te instytucje będą monitorwać #WywózLekówZaGranicę

Czytaj więcej.

26.09.2017 | Interia Medycyna

Od 2018 r. czeka pacjentów szereg zmian w kwestii ochrony zdrowia- zapewnia prezes Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia #CSIOZ. Zostaną wprowadzone #E-recepta, #E-skierowanie, do których dostęp będzie możliwy przez #InternetoweKontoPacjenta

Czytaj więcej. 

12.09.2017 | Gazeta Prawna

Szef #CSIOZ zapewnia, że nawet problemy z przetargiem nie opóźnią pojawienia się #E-recepta i jej programu pilotażowego możemy się spodziewać już w lutym przyszłego roku. 

Czytaj więcej. 

09.08.2017 | Centrum Systemów Informacyjnych

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia #CSIOZ informuje, że na potrzeby budowy lub dostosowania systemów usługodawców do komunikacji z systemem P1 udostępnia kolejną wersję dokumentacji integracyjnej w zakresie #ElektronicznaRecepta

Czytaj więcej

04.08.2017 |

W dobie Internetu korzystanie ze sklepów online stało się codziennością wielu ludzi. Duży asortyment, konkurencyjne ceny, dostawa prosto do domu, to argumenty, które przemawiają za tym by korzystać z możliwości zakupów w sieci. Ten model sprzedaży został również wykorzystany w branży farmaceutycznej przez apteki internetowe, które oferują sprzedaż produktów dostępnych w placówkach stacjonarnych. Czy mają one szanse w przyszłości zaistnieć i zmienić oblicze rynku farmaceutycznego?

Korzyści płynące z zakupów w aptekach internetowych

Apteki internetowe mogą sprzedawać z możliwością bezpośredniej dostawy do pacjenta dermokosmetyki, suplementy diety, wyroby medyczne oraz leki z kategorią dostępności OTC. Jeśli chodzi o leki wydawane na receptę mogą one być sprzedawane online, jednak odbiór jest możliwy tylko w punkcie stacjonarnym po przedstawieniu recepty wypisanej przez lekarza. Pacjentów do korzystania z aptek internetowych z pewnością zachęca dużo większy asortyment w porównaniu do placówek stacjonarnych. Ponadto od samego początku kupujący ma możliwość sprawdzenia dostępności preparatu, którym jest zainteresowany. Niektóre apteki online oferują ewentualne ściągnięcie trudno dostępnego produktu ze swoich punktów z całej Polski. Z tego względu pacjent w poszukiwaniu danego leku nie musi prowadzić turystyki aptecznej, tylko jednym kliknięciem zamawia interesujący go lek. Również najłatwiej w aptece internetowej zdobyć preparaty najnowsze, które w klasycznych placówkach jeszcze nigdy się nie pojawiły. 

Wielu klientów ceni sobie dyskrecję podczas zakupów internetowych. Zaliczają się do nich pacjenci, którzy wstydzą się mówić o swoich problemach i wolą nie afiszować się z zakupami w lokalnej aptece. otrzymać potrzebny preparat prosto do domu. Oczywiście nie musi być to pozbawione jakiejkolwiek porady farmaceutycznej, gdyż każda apteka internetowa w Polsce musi posiadać infolinie telefoniczną, na którą można zadzwonić w celu otrzymania fachowej porady. 

Co więcej kupując przez Internet nie trzeba stać w kolejkach i nie śpieszyć się z wyborem preparatu czując oddech na plecach kilku kolejnych pacjentów. W domu pacjent ma możliwość spokojnego przeanalizowania składu oraz jakości produktu.

Co pacjenci kupują w sieci?

Najczęściej przez sieć pacjenci w Polsce kupują produkty przeznaczone dla dzieci, np. wyprawki dla niemowlaków, apteczki na wakacyjny wyjazd, czy też dermokosmetyki. W zeszłym roku najchętniej były kupowane preparaty zawierające witaminy i minerały. Na drugim miejscu wśród najbardziej popularnych produktów znalazły się mleka dla dzieci, a ostatni stopień podium zajęły dermokosmetyki. 

Dlaczego apteki internetowe w Polsce są nadal mało popularne?

Popularność aptek internetowych w Polsce jest mała, a sprzedaż w nich farmaceutyków nadal stanowi niewielki procent wartości rynku farmaceutycznego. Dzieje się tak dlatego, że nadal głównie naszymi pacjentami są ludzie starsi, którzy rzadko korzystają z dobrodziejstw sieci internetowej. Druga kwestia to potrzeba nagłego zażycia leków. Nikt nie będzie zamawiał preparatów przeciwbólowych, czy na gorączkę i oczekiwał na dostawę przynajmniej 24h. Również pacjenci mają do nas duże zaufanie i kierując swoje kroki do apteki mają nadzieję na poradę fachowego personelu. Na niekorzyść aptek internetowych wpływa wysoki koszt przesyłki, co powoduje, że zakupy w sieci pojedynczych farmaceutyków są nieopłacalne. Przez te czynniki średni koszyk sprzedażowy w aptece internetowej, w zeszłym roku miał wartość bliską 130 zł. 

Powyższe argumenty przemawiają na korzyść tylko i wyłącznie dużych zakupów internetowych - często wielu preparatów do stosowania przez dłuższy okres czasu.   

Czy zakupy w aptece internetowej są bezpieczne?

Zakupy tylko w legalnych aptekach internetowych są w pełni bezpieczne. W jaki sposób sprawdzić legalność e-apteki? Na jej stronie internetowej powinien widnieć logo wspólne dla wszystkich członków UE, w które to kliknięcie powoduje, że jesteśmy bezpośrednio przekierowywani na stronę #CSIOZ, z której to zostaniemy przekierowani do danych apteki. Apteka internetowa musi posiadać swój stacjonarny punkt obsługi z zatrudnionym fachowym personelem oraz możliwość telefonicznego kontaktu z ekspertami. Ponadto nie może być ona bezimienna, a na stronie internetowej powinny być umieszczone dane osób nią zarządzających. 

Wydaje się, że chociaż zakupy internetowe w wielu branżach powoli zaczynają zastępować tradycyjną formę kupowania to na rynku aptecznym ciągle będzie górować sprzedaż w stacjonarnych placówkach. Eksperci obserwują ciągły wzrost sprzedaży suplementów diety oraz dermokosmetyków w sieci, jednak nie jest on na tyle dynamiczny by mógł zdominować rynek farmaceutyczny w naszym kraju. 

#AptekaInternetowa

#EApteka

#TurystykaApteczna

Strony