SzortyFarmaceutyczne - termin #farmaceuta

doz
Ten termin ma: 17.
Oglądasz: 1 - 10


19.09.2017 | Rynek Aptek

Ograniczenie #polipragmazja stanowi dziś jedno z podstawowych wyzwań w szczególności w opiece nad osobami starszymi. Wydaje się, że #farmaceuta są główną grupą zawodową, która może podjąć to wyzwanie w naszym systemie zdrowotnym – ocenia dr hab. Agnieszka Skowron z Zakładu Farmacji Społecznej CM UJ. 

Czytaj więcej

14.09.2017 | Rynek Aptek

Pracując każdy musi sam ocenić swoje możliwości, czy praca, którą podejmuje nie jest ponad jego siły. To dotyczy także #farmaceuta . Śmierć z przepracowania jest tragedią. Farmaceuci także nie chcą o jednego dyżuru za daleko - ocenia mgr farm. Mariusz Politowicz.

Czytaj więcej

16.08.2017 | OIA w Warszawie

W najnowszym Biuletynie Informacyjnym warszawskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej #oiawarszawa, Michał Byliniak stwierdza, iż nic z założenia nie jest dane na zawsze i kwestia utrzymania obecnych regulacji jest w rękach samorządu aptekarskiego. Dla części naszego środowiska #farmaceuta prowadzących apteki nowa ustawa #prawofarmaceutyczne jest szansą na przetrwanie. Dla drugiej części, szansą na rozpoczęcie prowadzenia #apteka w warunkach względnej stabilizacji.

Czytaj więcej

08.08.2017 | Rynek Aptek

Najwięcej, bo 30 aptek, może jeszcze powstać w 139-tysięcznej Rudzie Śląskiej. Tuż za nią jest Warszawa (25 apteki), Zabrze, Rybnik (po 24 apteki) i Chorzów - 2. Po wejściu w życie znowelizowanego #prawofarmaceutyczne, są mniejsze szanse na otwarcie nowych #apteka. Mogą to uczynić tylko #farmaceuta. Po drugie obowiązują kryteria geograficzno-demograficzne.

Czytaj więcej

26.07.2017 | Puls Farmacji

Za pomocą pisma #farmaceuta mogą informować prokuraturę o " uzasadnionej możliwości popełnienia czynu zabronionego przez wnioskodawcę składającego wniosek o otwarcie #apteka ''.Samorząd zawodowy farmaceutów chce w ten sposób walczyć z placówkami, których właściciele złożyli wnioski o wydanie pozwolenia na aptekę w budynku znajdującym się w budowie lub dopiero w planach budowalanych.
 

Czytaj więcej 

25.07.2017 | Rynek Aptek

Europejskie Stowarzyszenie Farmaceutów Szpitalnych (EAHP) obecnie pracuje nad ostateczną wersją narzędzia do samooceny, która pozwoliłoby #farmaceuta szpitalnym ocenić stopień zaawansowania procesu realizacji postanowień Europejskiej Deklaracji Farmacji Szpitalnej w danym kraju. Dokument ma być gotowy na wrzesień. 

Czytaj wiecej 

24.07.2017 | Rynek Aptek

Dzisiejsze uwarunkowania w aptekach, choćby te lokalowe, utrudniają skoordynowaną #opiekafarmaceutyczna. Pacjenci nie mają możliwości porozmawiania z #farmaceuta na osobności, #apteka nie zapewnia żadnej intymności - zauważa dr Anna Staniszewska, prezes Fundacji Obywatele Zdrowo Zaangażowani. Opieka farmaceutyczna jest pozytywnym trendem, dlatego warto kibicować pracom nad wypracowaniem jej kształtu. Przyniesie wiele ważnych zmian, przyczyniając się przede wszystkim samym pacjentom.

Czytaj więcej

17.07.2017 | wyborcza.pl

Dr Justyna Zajdel z Zakładu Prawa Medycznego UM w Łodzi wskazuje na łamach portalu wyborcza.pl, że #Farmaceuta wydający leki, wyroby medyczne lub suplementy diety powinien udzielić kupującemu informacji na temat ewentualnych interakcji, w jakie może wchodzić wydawany produkt.

Czytaj więcej

21.06.2017 | Rynek Aptek

Prace przygotowawcze do założenia związku pracodawców aptekarzy są już w toku - oznajmia na FB Marcin Wiśniewski, szef #RuchAptekarzyPolskich . Inicjator zwraca się z apelem, by wszelkie pytania od #farmaceuta oraz sugestie, przejawy zainteresowania kierować na mail: zw.apt@wp.pl .

Czytaj więcej

12.06.2017 | Apteka Szpitalna

W USA zaledwie 3% szpitali nie posiada unit dose. System ten obejmuje dwa kluczowe elementy: przegląd przez #farmaceuta wszystkich #recepta pod względem merytorycznym i potencjalnych interakcji lekowych oraz rozdzielenie #leki na dawki jednostkowe. System #unitdose ma na celu zmniejszenie współczynnika błędów medycznych, kosztów leczenia, strat i kradzieży oraz poprawienie wydajności pracy pracowników.

Czytaj więcej

Strony