Szorty Farmaceutyczne - termin #farmaceuta

Ten termin ma: 18.
Oglądasz: 1 - 18


23.05.2018 | aptekaszpitalna.pl

Cykl konferencji „Medfarma 2018 – Nowoczesna opieka farmaceutyczna w praktyce” zaplanowano w 12 największych miastach Polski. #Szkolenia są bezpłatne, #Farmaceuta może za nie uzyskać 4 #PunktyTwarde oraz 4 #PunktyEdukacyjne miękkie. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Więcej informacji 

19.09.2017 | Rynek Aptek

Ograniczenie #polipragmazja stanowi dziś jedno z podstawowych wyzwań w szczególności w opiece nad osobami starszymi. Wydaje się, że #farmaceuta są główną grupą zawodową, która może podjąć to wyzwanie w naszym systemie zdrowotnym – ocenia dr hab. Agnieszka Skowron z Zakładu Farmacji Społecznej CM UJ. 

Czytaj więcej

14.09.2017 | Rynek Aptek

Pracując każdy musi sam ocenić swoje możliwości, czy praca, którą podejmuje nie jest ponad jego siły. To dotyczy także #farmaceuta . Śmierć z przepracowania jest tragedią. Farmaceuci także nie chcą o jednego dyżuru za daleko - ocenia mgr farm. Mariusz Politowicz.

Czytaj więcej

16.08.2017 | OIA w Warszawie

W najnowszym Biuletynie Informacyjnym warszawskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej #oiawarszawa, Michał Byliniak stwierdza, iż nic z założenia nie jest dane na zawsze i kwestia utrzymania obecnych regulacji jest w rękach samorządu aptekarskiego. Dla części naszego środowiska #farmaceuta prowadzących apteki nowa ustawa #prawofarmaceutyczne jest szansą na przetrwanie. Dla drugiej części, szansą na rozpoczęcie prowadzenia #apteka w warunkach względnej stabilizacji.

Czytaj więcej

08.08.2017 | Rynek Aptek

Najwięcej, bo 30 aptek, może jeszcze powstać w 139-tysięcznej Rudzie Śląskiej. Tuż za nią jest Warszawa (25 apteki), Zabrze, Rybnik (po 24 apteki) i Chorzów - 2. Po wejściu w życie znowelizowanego #prawofarmaceutyczne, są mniejsze szanse na otwarcie nowych #apteka. Mogą to uczynić tylko #farmaceuta. Po drugie obowiązują kryteria geograficzno-demograficzne.

Czytaj więcej

26.07.2017 | Puls Farmacji

Za pomocą pisma #farmaceuta mogą informować prokuraturę o " uzasadnionej możliwości popełnienia czynu zabronionego przez wnioskodawcę składającego wniosek o otwarcie #apteka ''.Samorząd zawodowy farmaceutów chce w ten sposób walczyć z placówkami, których właściciele złożyli wnioski o wydanie pozwolenia na aptekę w budynku znajdującym się w budowie lub dopiero w planach budowalanych.
 

Czytaj więcej 

25.07.2017 | Rynek Aptek

Europejskie Stowarzyszenie Farmaceutów Szpitalnych (EAHP) obecnie pracuje nad ostateczną wersją narzędzia do samooceny, która pozwoliłoby #farmaceuta szpitalnym ocenić stopień zaawansowania procesu realizacji postanowień Europejskiej Deklaracji Farmacji Szpitalnej w danym kraju. Dokument ma być gotowy na wrzesień. 

Czytaj wiecej 

24.07.2017 | Rynek Aptek

Dzisiejsze uwarunkowania w aptekach, choćby te lokalowe, utrudniają skoordynowaną #opiekafarmaceutyczna. Pacjenci nie mają możliwości porozmawiania z #farmaceuta na osobności, #apteka nie zapewnia żadnej intymności - zauważa dr Anna Staniszewska, prezes Fundacji Obywatele Zdrowo Zaangażowani. Opieka farmaceutyczna jest pozytywnym trendem, dlatego warto kibicować pracom nad wypracowaniem jej kształtu. Przyniesie wiele ważnych zmian, przyczyniając się przede wszystkim samym pacjentom.

Czytaj więcej

17.07.2017 | wyborcza.pl

Dr Justyna Zajdel z Zakładu Prawa Medycznego UM w Łodzi wskazuje na łamach portalu wyborcza.pl, że #Farmaceuta wydający leki, wyroby medyczne lub suplementy diety powinien udzielić kupującemu informacji na temat ewentualnych interakcji, w jakie może wchodzić wydawany produkt.

Czytaj więcej

21.06.2017 | Rynek Aptek

Prace przygotowawcze do założenia związku pracodawców aptekarzy są już w toku - oznajmia na FB Marcin Wiśniewski, szef #RuchAptekarzyPolskich . Inicjator zwraca się z apelem, by wszelkie pytania od #farmaceuta oraz sugestie, przejawy zainteresowania kierować na mail: zw.apt@wp.pl .

Czytaj więcej

12.06.2017 | Apteka Szpitalna

W USA zaledwie 3% szpitali nie posiada unit dose. System ten obejmuje dwa kluczowe elementy: przegląd przez #farmaceuta wszystkich #recepta pod względem merytorycznym i potencjalnych interakcji lekowych oraz rozdzielenie #leki na dawki jednostkowe. System #unitdose ma na celu zmniejszenie współczynnika błędów medycznych, kosztów leczenia, strat i kradzieży oraz poprawienie wydajności pracy pracowników.

Czytaj więcej

08.06.2017 | Rynek Aptek

Pracownicy medyczni uważają, że stawki zaproponowane przez rząd w projekcie ustawy ws. najniższego wynagrodzenia zasadniczego są zdecydowanie za niskie. W czasie I czytania w Sejmie diagności i #farmaceuta z #aptekaszpitalna mówili, że ustawa skazuje ich na wegetację.

Czytaj więcej

28.04.2017 | Okręowa Izba Aptekarska w Warszawie

.Założenia projektu ustawy #PrawoFarmaceutyczne przewidujące możliwość otwierania nowych #apteka wyłącznie przez #farmaceuta przy uwzględnieniu kryteriów geograficznych i demograficznych oraz ograniczenia mające na celu zablokowanie konsolidacji podmiotów prowadzących sieci aptek, są kluczowe dla sukcesu planów wzmocnienia roli farmaceuty

Czytaj biuletyn

20.04.2017 | Puls Farmacji

System podstawowej opieki zdrowotnej #poz musi przejść metamorfozę — oczekują tego zarówno lekarze, pielęgniarki, profesjonaliści branży medycznej, jak i sami pacjenci. Może to okazać się szansą dla #farmaceuta. „Z dużym zainteresowaniem przyglądamy się postępom prac nad ustawą o poz. Jednak w pierwotnym brzmieniu przedstawionego projektu farmaceuci, pomimo wniosków złożonych przez Naczelną Radę Aptekarską #NRA, nie zostali uwzględnieni” — zauważa mgr farm. Michał Byliniak, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej i prezes ORA w Warszawie.

Czytaj więcej
 

12.04.2017 | Rynek Aptek

W wywiadzie na antenie Jedynki w Polskim Radiu, przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zaznacza, iż na chwilę obecną zawód #farmaceuta porównywany jest do zawodu sklepikarza. Uważa też, iż wiedza jaką posiadają farmaceuci jest ogroma, ale kompletnie niedoceniana i niewykorzytana w leczeniu pacjentów.

Czytaj wypowiedź

12.04.2017 | mgr.farm

Z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia tematem przewodnim tegorocznej międzynarodowej kampanii wspieranej przez #WHO była depresja, na którą cierpi ponad 350 mln ludzi na świecie. W Polsce liczba chorych przekroczyła 1,5 mln. Istotną rolę w kontakcie z pacjentem cierpiącym na depresję odgrywa #farmaceuta oraz wiedza jaką posiada na temat tej choroby i jej leczenia.

Czytaj więcej

10.04.2017 | NIA

Z myślą polskich farmaceutach rozpoczyna się rekrutacja do Międzynarodowego Programu Staży Zawodowych organizowana przez Naczelną Izbę Aptekarską #NIA we współpracy z Sociedad Española de Farmacia Hospitalaria. Każdy #farmaceuta będzie miał możliwość rozwijania posiadanych kompetencji językowych zarówno z zakresu specjalistycznego jak i potocznie używanego języka hiszpańskiego.

Czytaj więcej

13.01.2017 | Śląska Izba Aptekarska

Jeżeli twój zawód to #Farmaceuta i chciałbyś zaangażować się w pomoc ofiarom wojny w Syrii możesz to zrobić nie ruszając się sprzed komputera i nie wydając ani złotówki. Zagłosuj na mgr Rafała Hechmanna i wspólnie pomóżcie Syrii.

Więcej informacji tutaj