SzortyFarmaceutyczne - termin #gis

Ten termin ma: 10.
Oglądasz: 1 - 10


06.12.2017 | Rynek Aptek

Do #MinisterstwoZdrowia, #GIS oraz #GIF wysłano petycję w sprawie przeprowadzenia kontroli różnych produktów, w tym żywności i leków, pod kątem ich ważności do użytkowania. Kontrola miałaby objąć między innymi apteki.

Czytaj więcej. 

23.11.2017 | Rynek Aptek

#Canpol wydał oświadczenie ws. wycofanych smoczków przez #GIS

Zobacz szczegóły.

21.11.2017 | GIS

#GIS #WycofujeZObrotu serie smoczków kauczukowych #Canpol z powodu przekroczenia dopuszczalnego poziomu migracji substancji zdolnych do tworzenia N-nitrozoamin z tego wyrobu. 

Zobacz szczegóły. 

Ediit: Canpol wydał oświadczenie w tej sprawie: https://www.farmacjapraca.pl/szorty/decyzje/canpol-wydaje-oswiadczenie-ws-wycofanych-smoczkow

06.10.2017 | Rynek Aptek

#GIS postuluje wprowadzenie specjalnej opłaty w wysokości 1000 zł za zgłoszenie suplementu diety. Propozycja została zawarta w projekcie nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Opłaty w UE za powiadomienia to nic nowego.

11.09.2017 | mgr.farm

Redakcja mgr.farm dotarła do projektu zmian w #Ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia, przygotowanym przez Departament Żywności Prozdrowotnej #GIS. Proponowane rozwiązania mają zwiększyć bezpieczeństwo konsumentów suplementów diety. Zmiany miałyby zostać wprowadzone przy okazji najbliższej nowelizacji ustawy #PrawoFarmaceutyczne.

Czytaj więcej

04.09.2017 | mgr.farm

Główny Inspektor Sanitarny #GIS ostrzega przed suplementem diety, który zagraża zdrowiu. W preparacie Klin-kler stwierdzono wysoki poziom ołowiu oraz rtęci. Preparat jest niebezpieczny dla zdrowia i nie powinien być spożywany.. Suplement sprzedawany był w jednym ze sklepów zielarskich w Bielsku Białej.

Czytaj więcej

29.08.2017 | Rynek Suplementów Diety

#InstytutOchronyZdrowia oraz firma #Aliant mają zaszczyt zaprosić na #konferencja #RynekSuplementówDiety.  która odbędzie się 30 sierpnia 2017 r. w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego - PZH, pod patronatem honorowym #GIS, NIL, #NarodowyInstytutZdrowiaPublicznego - #PZH oraz #NIA.

Zobacz szczegóły. 

13.06.2017 | Youtube

Szef #GIS nakręcił teledysk, w którym tłumaczy w jasny i zrozumiały sposób różnicę pomiędzy suplementami diety a lekami. Serdecznie zachęcamy do oglądania i szerzenia tej wiedzy wsród pacjentów.

Zobacz szczegóły. 

10.02.2017 | rynekaptek.pl

Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego #GIS w odpowiedzi na opublikowany 9 lutego raport #NIK dotyczący krajowego rynku suplementów podkreślił, że system kontroli suplementów diety w Polsce jest bardzo restrykcyjny, często bardziej niż regulacje panujące w Unii Europejskiej.

Czytaj całość

05.01.2017 | Rynek Aptek

W Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia ukazał się komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego #GIS zawierający informacje dotyczące funkcjonowania Programu Szczepień Ochronnych na rok 2017. Składają się na niego m.in. #Szczepienia obowiązkowe i szczepienia zalecane. Dokument zawiera także opis zasad szczepień przeciw wybranym chorobom zakaźnym oraz informacje o ogólnych zasadach przeprowadzania i organizacji szczepień.

Link do dokumentu