<brak>

Ten termin ma: 11.
Oglądasz: 1 - 11


12.03.2018 | Instytut Monitorowania Mediów

#KoncernFarmaceutyczny w lutym na same reklamy wydały ponad 400 mln zł. Stanowi to 48% wydatków na reklamę we wszystkich branżach. 

Czytaj więcej

18.01.2018 | Polityka Zdrowotna

Aż 45 % #KoncernFarmaceutyczny produkujących na terenie Polski wykazuje innowacyjność produkcji- wynika z danych #GUS. Ponadto te same badania podkreślają, że te firmy nie mogą liczyć na publiczne wsparcie. 

Czytaj więcej

07.12.2017 | Puls Farmacji

Aż 38% całości wydatków na reklamę w Polsce pochodzi z branży farmaceutycznej. Na #ReklamaLeków #KoncernFarmaceutyczny wydały tylko w listopadzie przeszło 470 mln zł. Specjaliści twierdzą, że jest to wynikiem początku sezonu grypowego w naszym kraju. 

Czytaj więcej. 

11.08.2017 | mgr.farm

Za 20 leków, które są najczęściej przepisywane na świecie przez lekarzy odpowiada 14 #KoncernFarmaceutyczny. Najczęściej wypisywane są leki na choroby autoimmunologiczne (na 1. miejscu znalazła się #Humira zawierająca w składzie #Adalimumab). 

Zobacz listę najczęściej przepisywanych leków na receptę

30.06.2017 | Polityka Zdrowotna

#KoncernFarmaceutyczny #Astellas został zawieszony przez Brytyjskie Stowarzyszenie Przemysłu Farmaceutycznego #APBI za wykazane nieprawidłowości. 

Zobacz szczegóły. 

29.06.2017 | mgr.farm

#MinisterstwoZdrowia prowadzi pracę nad nową #UstawaRefundacja, w której jednym z elementów ma być #Payback, a więc zwrot kosztów refundacji przez #KoncernFarmaceutyczny do budżetu państwa. 

Czytaj więcej. 

02.05.2017 | Puls Farmacji

Niemiecki #koncernfarmaceutyczny  #BoehringerIngelheim zamknął 2016 rok sprzedażą na poziomie 15,9 mld euro i 2,9 mld euro zysku netto. Zdaniem władz spółki tak dobre wyniki to efekt wzrostu zarówno w segmencie preparatów leczniczych, jak również w segmencie weterynaryjnym.

 

Czytaj więcej

26.04.2017 | mgr.farm

Małgorzata Adamkiewicz przekonuje, że w badaniach in vitro i in vivo, pierwszy biotechnologicznie innowacyjnie #lek onkologiczny w Polsce, nad którym pracuje #koncernfarmaceutyczny Adamed, wykazał wysoką skuteczność. W ciągu dwóch lat zostanie uruchomiona pierwsza faza #badaniakliniczne.

Czytaj więcej

13.03.2017 | Polityka Zdrowotna

#KoncernFarmaceutyczny podnoszą ceny swoich leków. W porównaniu z rokiem ubiegłym już 5,5 procent produktów zdrożało o 10%. Za kolejnymi podwyżkami idzie efekt domina, który doprowadza do tego, że kolejne firmy famraceutyczne podnoszą ceny swoich leków. 

Czytaj całość.

04.01.2017 | Rzeczpospolita

Władze USA oskarżyły sześciu producentów leków z USA, Indii i Australii o zmowę cenową. Mylan, Heritage Pharmaceuticals, Teva Pharmaceutical USA i Citron Pharma z USA oraz Aurobindo Pharma z Indii i australijski Mayne Pharmaceuticals zostały oskarżone o ustalenie zawyżonych cen na jeden z antybiotyków (doksycyklina) i jednego z leków na cukrzycę (glibenklamid). #KoncernFarmaceutyczny Mylan oraz Teva zaprzeczają, by brały udział w zmowie - informuje Reuters. Reszta firm odmawia komentarza.

Link do artykułu

30.12.2016 | Warszawska Izba Aptekarska

Rodziny pacjentów chorych na #ChorobyRzadkie wywalczyły możliwość udziału w negocjacjach z #KoncernFarmaceutyczny w sprawie refundacji leków na te schorzenia. Sprawa dotyczy dokładnie kilkudziesięciu chorych na chorobę Fabry’ego, którzy już w niedługim czasie mogą doczekać się szansy na leczenie. Sądy administracyjne stwierdziły, że leczenie pacjentów chorych na choroby rzadkie jest w interesie całego społeczeństwa, gdyż obniżane zostaną w ten sposób koszty hospitalizacji i ich leczenia.