<brak>

Ten termin ma: 3.
Oglądasz: 1 - 3


16.05.2018 | RCL

RCL opublikowało #ProjektRozporządzenia #MZ w sprawie standardu organizacyjnego #LeczenieBólu z dnia 11 maja 2018r. Obecnie nie istnieją jednolite standardy dotyczące organizacji  postępowania w stosunku do pacjenta cierpiacego z powodu bólu. Projekt został stworzony we współpracy z Polskim Towarzystwem Badania Bólu. 

Czytaj dalej

25.05.2017 | Najwyższa Izba Kontroli

Badania wskazują, że w Polsce z powodu bólu przewlekłego, czyli trwającego ponad trzy miesiące, cierpi 20 proc. społeczeństwa, przy czym u części (ponad 5 proc.) jest to ból o bardzo dużym nasileniu. Większość skontrolowanych przez #NIK szpitali nadal ani nie wprowadziła regulacji dot. #leczeniebólu, ani nie dokumentuje tych procedur.

Czytaj więcej

13.04.2017 | Esculap

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę zapewniającą prawo do leczenia bólu każdemu pacjentowi - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta. Nowe przepisy regulują też m.in. kwestię dostępu do dokumentacji medycznej. Zgodnie z nowymi przepisami prawo do #leczeniebólu będzie przysługiwało każdemu pacjentowi. Ma ono być realizowane zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, bez względu na źródło bólu, wiek pacjenta i miejsce pobytu. Ustawa wejdzie w życie 14 dni od ogłoszenia.

Czytaj więcej