<brak>

Ten termin ma: 8.
Oglądasz: 1 - 8


10.09.2018 | Rynek Aptek

#FirmaFarmaceutyczna #CelonPharma nawiazała współpracę ze spółką Pure Biologics S.A. Celem współpracy jest  zakończenie inwestycji- budowy CBR w 2019 roku. Centrum będzie miejscem badania nowych substancji jako kandydatów na #LekiBiologiczne

Więcej informacji

10.08.2018 | Polityka Zdrowotna

Podczas VIII Letniej Akademii Onkologicznej przedstawiciel firmy farmaceutycznej #Polpharma Dorota Szykuła potwierdziła, że #FirmaFarmaceutyczna w 2020 roku jest gotowa wypuścić na polski rynek pierwsze #LekiBiologiczne - biorównoważne. Będą to odpowiedniki m.in. ustekinumabu, ranibizumabu oraz natalizumabu.

Więcej szczegółów

25.01.2018 | Medexpress

Eksperci ostrzegają, że substytucja #LekiBiologiczne na inne #LekiGeneryczne bez konsultacji lekarskiej może być niebezpieczna dla pacjenta. 

 Czytaj więcej

19.12.2017 | Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie

Specjaliści progonozują, że nadchodzą bardzo dobre czasy dla #AptekaSzpitalna. Prognozy mówią, że ich rozwój będzie bardzo dynamiczny i zintensyfikowany. Wszystko za sprawą nowych #LekiBiologiczne oraz wprowadzeniem kolejnych #ProgramLekowy

Czytaj więcej. 

11.08.2017 | Rynek Aptek

Eksperci i naukowcy zapewnili podczas  VII #LetniaAkademiaOnkologiczna, że do 2020 r. powstanie 225 nowych leków stosowanych w #Onkologia. Ponadto zapewniono, że praktycznie wszystkie nowo powstałe preparaty będą to #LekiBiologiczne.

Czytaj więcej. 

05.07.2017 | Rynek Aptek

#MinisterstwoZdrowia zapowiedziało większe dofinansowanie do prac biotechnologów w celu rozwoju #LekiBiologiczne oraz #LekiBiopodobne. Dzięki temu resrt liczy na większą dostępność nowoczesnych technologii dla pacjentów w naszym kraju. 

Czytaj więcej. 

29.05.2017 | Rynek Aptek

#lekibiopodobne coraz szerzej wkraczają do praktyki klinicznej, zastępując oryginalne #lekibiologiczne po wygaśnięciu ich ochrony patentowej. Wyniki badań i doświadczenie kliniczne zdają się dowodzić, że pomimo wcześniej wyrażanych obaw biosymilary okazały się równie skuteczne i bezpieczne jak #leki referencyjne.

Czytaj artykuł

01.03.2017 | Rynek Aptek

Najnowsze badania potwierdzają, że #LekiBiopodobne mają są tak samo skuteczne w lecznictwie jak #LekiBiologiczne, jednak ich koszty wytwarzania są dużo mniejsze. Leki biopodobne mogłyby byc szeroko stosowane w leczeniu schorzeń reumatologicznych.