<brak>

Ten termin ma: 64.
Oglądasz: 1 - 25


22.10.2018 | Polityka Zdrowotna

Wiceminsiter zdrowia na konferencji prasowej zapowiedział, że na nowej #listaRefundacyjna, która będzie obowiązywać od listopada br. pojawią się nowe leki dla chorych z hipercholesterolemią rodzinną, szpiczakiem mnogim oraz łuszczycą. 

Zobacz szczegóły

03.10.2018 | Rzeczpospolita

Między koncernami farmaceutycznymi, #Teva i #AstraZeneca trwa spór patentowy o lek, zawierający w składzie #Fulvestrantum (#FulvestrantTeva #Faslodex). Lek jako antagonistra receptora estrogenowego jest wykorzystywany w leczeniu raka piersi. Lek ten ponadto znajduje się na #ListaRefundacyjna, jednak ze względu na spór nie jest dostępny na rynku. 

Zobacz szczegóły

03.09.2018 | Polityka Zdrowotna

#IQVIA przedstawiła raport nt. zmian na najnowszej #ListaRefundacyjna, która obowiązuje od 1 września br. 

Zobacz szczegóły

31.08.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Katowicach

Prezes, #OIAKatowice zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety, w któej zostanie uwzględniona zmiana wartości magazynuu aptecznego po wprowadzeniu nowej #ListaRefundacyjna, która zacznie obowiązywać od 1 września 2018 r. 

Wypełnij ankietę

30.08.2018 | Ministerstwo Zdrowia

W dniu 29 sierpnia br. ukazało się obwieszczenie Ministra Zdrowia ws. wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Nowa #ListaRefundacyjna będzie obowiązywać od 1 września br. Znalazły się an niej, m.in. nowe leki stosowane w leczeniu przerostu gruczołu krokowego oraz wirusowego zapalenia wątroby typu C. 

Zobacz obwieszczenie

29.08.2018 | Puls Farmacji

#MinisterstwoZdrowia wystosowało komunikat do firmy farmaceutycznej #Novartis, w którym wzywa koncern do złożenia wniosku o włączenia jego leków na #ListaRefundacyjna. Chodzi o leki stosowane w leczeniu, m.in. raka płuc oraz #AnemiaAplastyczna

Zobacz szczegóły

24.08.2018 | Datum

#OIAKatowice publikuje opracowanie firmy #Datum dotyczące zmian w #ListaRefundacyjna, jaka będzie obowiązywać od 1 września br. 

Zobacz listę

24.08.2018 | JWC

#OIAKatowice publikuje opracowanie firmy #JWC dotyczące zmian w #ListaRefundacyjna, jaka będzie obowiązywać od 1 września br. ,

Zobacz opracowanie

22.08.2018 | Polityka Zdrowotna

#Alivia wyraziła się negatywnie nt. projektu najnowszej #ListaRefundacyjna, która ma obowiązywać od 1 września br. Organizacja zarzuca #MinisterstwoZdrowia, że nie zap[ewnia w pełni bezpieczeństwa lekowego pacjentom. 

Zobacz więcej

14.08.2018 | Rynek Aptek

#MinisterstwoZdrowia ogłosiło, że zamierza wprowadzić na #ListaRefundacyjna więcej preparatów zawierających #InhibitorKinazyTyrozynowej, które znajdują zastosowanie w leczenie nowotworów tarczycy. 

Zobacz szczegóły

26.07.2018 | Gazeta Wyborcza

Szczepionka #VaxigripTeva po wpisaniu 1 lipca br.na #ListaRefundacyjna przez #MinisterstwoZdrowia kosztuje aż 45,36 zł. Wcześniej ta sama szczepionka kosztowało ok. 25 zł. Przypomnijmy, że owe szczepionki znalazły się również na darmowej #Lista75+. 

Zobacz więcej

25.07.2018 | Rynek Aptek

Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego #PZPPF lobbuje za zmianami w #PolitykaLekowaPaństwa na lata 2018-2022. Jednym z negowanych rozwiązań jest brak wpływu koncernów farmaceutycznych na decyzję #MinisterstwoZdrowia ws. #ListaRefundacyjna

Zobacz szczegóły

10.07.2018 | Rynek Aptek

#MinisterstwoZdrowia przedstawiło zmiany jakie mają zajść #PolitykaLekowaPaństwa. Resort zakłada, m.in publikowanie #ListaRefundacyjna co 3 miesiące, więcej świadczeń udzielanych przez farmaceutów, czy zwiększenie zakresu refundacji szczepień. 

Zobacz szczegóły

10.07.2018 | Polityka Zdrowotna

#MinisterstwoZdrowia prostuje błędy zawarte na najnowsza #ListaRefundacyjna, która obowiązuje od 1 lipca br. Dotyczą one zarówno leków wydawanych bezpośrednio pacjentom w aptekach jak i #ProgramLekowy

Zobacz szczegóły

06.07.2018 | Rynek Aptek

#IQVIA ocenia najnowszą #ListaRefundacyjna, która weszła w życie z dniem 1 lipca br. Opinii podlega, m.in. nowe leki włączone do refundacji, jakie oszczędności przyniosą nowe rozwiązania dla pacjenta oraz jakie nowe leki otrzyma za darmo senior. 

Zobacz szczegóły

29.06.2018 | Ministerstwo Zdrowia

Na stronie #MinisterstwoZdrowia opublikowano obwieszczenia ws. zmian na #ListaRefundacyjna. Zmiany wchodzą w życie 1 lipca br. 

Zobacz nową listę refundacyjną

27.06.2018 | Ministerstwo Zdrowia

#MinisterstwoZdrowia opublikowało projekt najnowszej #ListaRefundacyjna, która będzie obowiązywać od 1 lipca br. Na liście znajdzie się, m.in. #SzczepionkaPrzeciwkoGrypie, która będzie refundowana dla osób pow. 65 r.ż. 

Zobacz projekt

25.06.2018 | Rynek Aptek

Na najnowszej #ListaRefundacyjna, która zostanie opublikowana 1 lipca br. pojawią się #SzczepinkaPrzeciwkoGrypie, która zostanie zrefundowana dla osób powyżej 65 r.ż. Refundacji będą również podlegać nowe leki stosowane, m.in. w leczeniu #Schizofrenia oraz #WirusoweZapalenieWątrobyTypuC. #MinisterstwoZdrowia zapowiada, że na najnowszą listę szykowane są jeszcze inne zmiany. 

Zobacz szczegóły

21.06.2018 | Twoje Zdrowie

Jak podaje radio RMF FM, od 1 lipca na #ListaRefundacyjna ma się znaleźć szczepionka przeciwko grypie. Z refundacji mają skorzystać osoby powyżej 65 roku życia. 

Zobacz szczegóły

01.06.2018 | Newsweek

Newsweek informuje, że najdroższym lekiem, który jest obecny na aktualnej #ListaRefundacyjna jest #Remodulin, lek stosowany w leczenie tętniczego nadciśnienia płuc. 

Zobacz szczegóły

28.05.2018 | Polityka Zdrowotna

Alivia, organizacja zrzeszająca pacjentów onkologicznych wypowiedziała się ws. #RatunkowyDostępDoTechnologiiLeczniczych. Zdaniem organizacji system ten nie sprawdza się, gdy pacjentów potrzebuje leku z poza #ListaRefundacyjna

Czytaj więcej

16.05.2018 | Rynek Aptek

15 maja w Warszawie odbyła się #KonferencjaNaukowa  poświecona problemowi nowotworów układu moczowego. Jak podają statystyki nowotwory te stanowią 25% ogółu chorób nowotworowych w Polsce. Od 1 maja 2018 roku na #ListaRefundacyjna trafiły 2 leki nowej generacji, stosowane w leczeniu raka nerki. 

Więcej informacji

07.05.2018 | Rynek Aptek

#IQVIA przedstawiła komunikat ws. wprowadzonych zmian na najnowszej #ListaRefundacyjna

Zobacz szczegóły

30.04.2018 | Rynek Aptek

#Infarma odniosła się do najnowszej #ListaRefundacyjna, która będzie obowiązywać od 1 maja br. 

Czytaj więcej

Strony