ministerstwozdrowia

Sponsorowany
03.01.2017 | Dziennik Gazeta Prawna

#MinisterstwoZdrowia zapowiedziało, że przygotowywana duża nowelizacja ustawy #PrawoFarmaceutyczne ma m.in. rozwiązać problem dyżurów aptek. Resort pod kierownictwem Konstantego Radziwiłła przyznaje, że obecnie obowiązujące zasady nie są właściwe, gdyż #dyżuryaptek nie pokrywają kosztów ponoszonych przez właściciela placówki.

14.09.2017 | Rynek Aptek

#MinisterstwoZdrowia wydało oświadczenie ws. leków zawierających #Apomorfinę, które znajdują zastosowanie w leczeniu #Parkinsona. Chodzi o zwiększenie ich dostępności dla pacjentów. 

Czytaj więcej. 

14.09.2017 | Ministerstwo Zdrowia

#MinisterstwoZdrowia opublikował najnowszy #WykazLekówZagrożonychWywozem. Zawiera on 197 pozycji- to o 5 więcej niż przed miesiącem. 

Zobacz wykaz. 

14.09.2017 | Rynek Aptek

#MinisterstwoZdrowia zakłada, że nowelizacja ustawy #PrawoFarmaceutyczne wniesie ze sobą korzyści dla firm farmaceutycznych chcących wprowadzić innowacyjne modele w farmacji. W głównej mierze chodzi o tzw. system #RTR

Czytaj więcej. 

12.09.2017 | Okręgowa Izba Aptekarska w Katowicach

#OIAKatowice prezentuje stanowisko #MinisterstwoZdrowia ws. wydawania leków za darmo zgodnie z #Lista75+ mających powyżej 75 r.ż. i posiadających #KartaEKUZ

Zobacz oświadczenie MZ.

11.09.2017 | Ministerstwo Zdrowia

#MinisterstwoZdrowia przedstawia informacje na temat wzrostu dopłat do leków immunosupresyjnych, jakie miały miejsce w ostatnim czasie. 

Zobacz komunikat

11.09.2017 | Rynek Aptek

Protestujący krytycznie wypowiadali się na temat istniejących zamienników drogich preparatów. Uczestnicy protestu przed #MinisterstwoZdrowia twierdzą, że nikt nie przedstawił badań potwierdzających skuteczność #LekiGeneryczne po przeszczepach. Nie chcą być królikami doświadczalnymi. Resort zapewnia jednak, że leki generyczne są skuteczne, a ceny mogą się zmieniać.

Czytaj więcej

06.09.2017 | Rynek Aptek

#MinisterstwoZdrowia podało, że Prezes Rady Ministrów, Beata Szydło nadal nie powołała żadnej osoby na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego #GIF. Przypomnijmy, że to stanowisko jest nieobsadzone od listopada 2015 r. 

Czytaj więcej. 

05.09.2017 | Rynek Aptek

Jeden z posłów wystosował do #MinisterstwoZdrowia zapytanie dot. #OdwróconyŁańcuchDystrybucji. Chodzi o przedstawienie podjętych działań i możliwość koordynowanie przez resort działań #GIF, #ABW i innych służb w tym zakresie. 

Czytaj więcej. 

01.09.2017 | Ministerstwo Zdrowia

Na stronie MZ ukazał się Projekt rozporządzenia #MinisterstwoZdrowia zmieniający rozporządzenie w sprawie grzybów dopuszczonych do obrotu lub produkcji przetworów grzybowych, środków spożywczych zawierających grzyby oraz uprawnień klasyfikatora grzybów i grzyboznawcy.

Czytaj więcej.

Strony