SzortyFarmaceutyczne - termin #mz

Ten termin ma: 30.
Oglądasz: 1 - 10


16.05.2018 | RCL

RCL opublikowało #ProjektRozporządzenia #MZ w sprawie standardu organizacyjnego #LeczenieBólu z dnia 11 maja 2018r. Obecnie nie istnieją jednolite standardy dotyczące organizacji  postępowania w stosunku do pacjenta cierpiacego z powodu bólu. Projekt został stworzony we współpracy z Polskim Towarzystwem Badania Bólu. 

Czytaj dalej

21.03.2018 | sejm.gov.pl

06.03.2018 roku do #MZ wpłynęła interpelacja w sprawie szkodliwości leku #EllaOne, zgłoszona przez posłankę Annę Elżbietę Sobecką. #EuropejskaAgencjaLeków w porozumieninu z #URPL oraz firmą #GedeonRichter Plc. już jakiś czas temu przekazały do wiadomości pracowników ochrony zdrowia ostrzeżenia o stosowaniu octanu uliprystalu oraz podjęły badania nad lekiem #Esmya, który także zawiera #OctanUliprystalu.  

Więcej informacji

21.03.2018 | Gazeta Prawna

W ramach ratunkowego systemu leczenia w Polsce do #MZ trafiło przez pół roku 326 wniosków, z czego 83 zostało rozpatrzonych pozytywie. Zgodę na #RatunkoweLeczenie wydaje minister zdrowia w drodze decyzji administracyjnej, mimo to zdarza się że #NFZ ją kwestionuje, odmawiając finansowania. Do tej pory koszty leków wynoszą 4 527 807,06 zł.

Więcej informacji 

19.03.2018 | NFZ

W związku z Obwieszczeniem #MZ z 26.02.2018 roku w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych #DepartamentGospodarkiLekami udostępnił nową wersję #SłownikProduktówHandlowych

Więcej informacji

15.03.2018 | Rynek Aptek

14 marca 2018 r. na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano kolejną wersję #ProjektUstawy o produktach kosmetycznych, po uwzględnieniu uwag zgłoszonych w czasie posiedzenia Komisji Prawniczej, które odbyło się 16 lutego 2018 roku. Projekt przesłany przez #MZ 12.03.2018 r. czeka na weryfikację przez Komisj​ę Prawniczą, a po jej uzyskaniu zostanie przedłożony Radzie Ministrów. 

Więcej szczegółów

15.03.2018 | Rynek Aptek

#ResortZdrowia powołał specjalny zespół, który ma wyjaśnić sporną kwestię: czy pacjent ma prawo otrzymać leki z darowizny np. zbiórek publicznych. Często dyrekcja szpitali oraz sami pacjenci nie wiedzą jak postępować z lekami zakupionymi dzięki publicznym zbiórkom. W tej sprawie nie ma jednomyślności pomiędzy #MZ i #NFZ.

Czytaj więcej

05.10.2017 | Gazeta Prawna

#Szczepienieinterwencyjne, kwarantanna, szybki dostęp do kombinezonów ochronnych, prostsza kwalifikacja do szczepień – nad takimi regulacjami na wypadek zarazy pracuje Ministerstwo Zdrowia #mz . #WHO ostrzega, że wraca epidemia odry (35 przypadków śmiertelnych w ostatnich kilkunastu miesiącach w samej Europie), atakuje też #WZW typu A. Uśpioną bombą jest grypa. Narasta problem cholery w Afryce (w pierwszej połowie roku wykrywano codziennie nawet 5 tys. nowych zachorowań w Jemenie). To doniesienia z ostatnich miesięcy. Również polskie statystyki nie pozostawiają złudzeń: np. w tym roku (do września) na wirusowe zapalenie wątroby typu A zachorowało 1700 osób, podczas gdy rok temu zaledwie 27.

Czytaj więcej

15.09.2017 | Rynek Aptek

Jak informuje resort zdrowia na swojej stronie internetowej jest akceptacja dla praktyki zawodowej odbytej poza Polską dla #technikfarmaceutyczny. Minister Zdrowia #mz może uznać twoją praktykę zawodową, którą odbyłeś poza Polską.

Czytaj więcej

25.08.2017 | Dziennik Ustaw RP

W #DziennikUstaw opublikowano rozporządzenie Ministra Zdrowia #MZ z dnia 7 sierpnia 2017 r. w sprawie wykazu nowych substancji psychoaktywnych.

Zobacz rozporządzenie

14.08.2017 | Rynek Aptek

W związku z brakiem dostępności na polskim rynku produktów leczniczych: Vesanoid, tretinoinum, kapsułki miękkie 10 mg oraz Myocet, doxorubicinum liposomanum nonpegylatum, proszek, dyspersja i rozpuszczalnik do koncentratu do sporządzania dyspersji do infuzji, 50 mg, Minister Zdrowia #mz wydał zgodę na stosowanie produktów leczniczych sprowadzanych w ramach #importdocelowy. Zmiany mają ma celu zapewnienie dostępu do #leki stosowanych w ramach #chemioterapia, a czasowo niedostępnych na terytorium Polski.

Czytaj więcej

Strony