<brak>

Ten termin ma: 58.
Oglądasz: 1 - 25


22.10.2018 | kopalniawiedzy.pl

#Atezolizumab stosowany co 2 tygodnie u pacjentek poddawanych chemioterapii, aż o 40% zmniejsza ryzyko przerzutów u kobiet z z potrójnie ujemnym rakiem piersi. #Naukowcy z Queen Mery University w Londynie i St. Bartholomew's Hospital dowiedli, że połączenie chemioterapii i immunoterapii stanowi ogromny postęp w walce z tą agresywną chorobą, jaką jest trójujemny #RakPiersi.

Więcej na ten temat

19.10.2018 | https://medicalxpress.com/

#Naukowcy z Ohio State University przeprowadzili #Badania nad wpływem papaweryny na komórki nowotworowe podczas chemioterapii. #Papaweryna uwrażliwiła guzy nowotworowe na chemioterapię i złagodziła hipoksję komórkową. Dodatkowo modyfikacje cząsteczki leku zwiekszyły #BezpieczeństwoFarmakoterapii.

Więcej na ten temat 

18.10.2018 | www.naukawpolsce.pap.pl

#Naukowcy z #UniwersytetŁódzki oraz IUNG w Puławach odkryli właściwości przeciwzakrzepowe substancji o nazwie #Bufadienolidy, które występują w roślinie z rodzaju żyworódka (Kalanchoe daigremontiana). Bufadienolidy hamują działanie trombiny i jednocześnie zwiększają aktywność plazminy. Odkrycie polskich badaczy zostało opisane w „International Journal of Biological Macromolecules”. W przyszłości bufadienolidy mogą zostać wykorzystane jako #LekiPrzeciwzakrzepowe.

Więcej na ten temat

17.10.2018 | Rynek Aptek

#Artykuł opublikowany w piśmie „Thyroid” opisuje #Badania prowadzone nad nowym lekiem #PZL w terapii niedoczynności tarczycy. PZL czyli poly-zinc-liothyronine to lek powstały przez połączenie cynku z trójjodotyroniną. Cząsteczka cynku kontroluje uwalnianie hormonu i niweluje tym samym #DziałaniaNiepożądane wynikające z szybkiego wzrostu stężenia LT3 we krwi pacjentów. Badania nad zwiazkiem prowadzą #Naukowcy z Rush University Medical Center.

Więcej szczegółów

15.10.2018 | Rynek Aptek

#Naukowcy z USA stworzyli nowy rodzaj testu na boreliozę, który wykrywa obecność DNA lub białek bakterii Borrelia burgdorferi. Pozytywny wynik testu jednoznacznie wskazuje na aktywnie trwającą chorobę, w przeciwieństwie do istniejących testów ELISA oraz Western blot które wskazują jedynie obecność przeciwciał przeciwko bakteriom. #Borelioza w samych Stanach Zjednoczonych jest co roku diagnozowana u  300 tys. osób.

Więcej na ten temat

11.10.2018 | Rynek Aptek

Genetycznie uwarunkowane zaburzenia wchłaniania i transportu manganu w organiźmie dzieci mogą być przyczyną rozwoju skoliozy, jak odkryli #Naukowcy z Washington University School of Medicine. #Badania zostały opisane w piśmie „Nature Communications”. Samodzielna #Suplementacja manganem nie jest jednak wskazana ze względu na poważne  #DziałaniaNiepożądane spowodowane jego przedawkowaniem tzw. obłąkanie manganowe.

Więcej szczegółów

11.10.2018 | Rynek Aptek

Jak wykazały analizy, które przeprowadzili #Naukowcy z Boston University School of Medicine z wykorzystaniem bazy danych The Health Improvement Network #Allopurinol stosowany w terapii dny moczanowej nie powoduje przewlekłej choroby nerek. Analizując przebieg leczenia 4 tys. pacjentów zaznaczono, że u u 12,2 % rozwinęło się CKD, natomiast u osób które nie otrzymywały allopurinolu CKD rozwinęło się w 13,1% przypadków.

Więcej na ten temat  

11.10.2018 | Rynek Aptek

W „Gastroenterology” opublikowano #Artykuł dotyczący powiązania między zakażeniem Helicobacter Pylori a występowaniem raka jelita grubego. #Naukowcy z Duke University Medical Center przeprowadzili analizę przypadków z 10 badań kohortowych.  #Badania wykazały istotną zależność między obecnością przeciwciał przeciwko białku VacA H. pylori a występowaniem raka okrężnicy i odbytu, głównie w przypadku Afroamerykanów i Latynosów.

Więcej na ten temat 

11.10.2018 | Rynek Aptek

W czasopiśmie „Proceedings of the National Academy of Sciences” pojawił się #Artykuł o genetycznym podłożu zaburzeń erekcji. #Naukowcy z Kaiser Permanente Northern California's Division of Research odkryli miejsce w genomie ludzkim, zlokalizowane w pobliżu genu SIM1, związane z zaburzeniami erekcji u mężczyzn. Odkrycie to może pomóc w opracowaniu terapii dla pacjentów nie reagujacych na dostępne metody leczenia.

Więcej szczegółów

09.10.2018 | kopalniawiedzy.pl

#Naukowcy z Mayo Clinic i Translational Breast Cancer Research Consortium odkryli, że żeński hormon - #Estradiol hamuje wzrost trójujemnych guzów piersi wykazujących ekspresję receptorów estrogenowych REβ. Wkrótce planowane są #BadaniaKliniczne II fazy nad wykorzystaniem estradiolu wśród kobiet u których występuje trójujemny #RakPiersi.

Więcej szczegółów

01.10.2018 | Rynek Aptek

Na łamach pisma „American Journal of Respiratory and Critical Care Medicine” opublikowano wyniki badań wskazujące na związek miedzy albuminurią a występowaniem #POChP. #Naukowcy z Columbia University dowiedli, że uszkodzenie śródbłonka płuc odgrywa ważną rolę w rozwoju i postępie POChP. Obecnie prowadzone są #BadaniaKliniczne nad zastosowaniem leków blokujących receptor angiotensyny II w spowalnianiu wystąpienia rozedmy płuc.

Więcej szczegółów

18.09.2018 | http://zdrowie.gazeta.pl/

#Naukowcy z University of Washington prowadzą #Badania nad szczepionką przeciwko grypie w łatwej do aplikacji formie plastra. #BadaniaLaboratoryjne zostały przeprowadzone na fretkach, a następnie podano sczepionkę 100 ochotnikom. Dalsze #BadaniaKliniczne będą przeprowadzone po zebraniu funduszy. Naukowcy liczą na to, że #SzczepionkaPrzeciwkoGrypie w formie plastra pojawi się na rynku w przeciągu 5-10 lat.

Więcej szczegółów

14.09.2018 | Rynek Aptek

#Badania obserwacyjne prowadzone w latach 1999-2010 wśród pacjentów cierpiacych na #PrzewlekłaChorobaNerek wykazały korzystny wpływ spożycia kofeiny zawartej w kawie na długość życia. Jak wyliczyli #Naukowcy z Centro Hospitalar Lisboa Norte ryzyko zgonu u osób spożywajacych kofeinę było o 25% niższe niż u osób spożywajacych jej mniej. Potrzebne są jednak #BadaniaKliniczne aby potwierdzić wysunięte wnioski.

Czytaj dalej 

14.09.2018 | Twoje Zdrowie

#Naukowcy wykazali, że w zależności od wieku dziecka, jego apetyt jest uzależniony od rozłożenia posiłków na talerzu, a także ilości jedzenia jakie dajemy dziecku. Wszystkie te zmienne można modyfikować, co się odbija jako zmiana apetytu najmłodszych. Jednocześnie wątpliwościom zostały poddane podawanie wszelkiego rodzaju produktów roślinnych mających na celu zwiększenie metabolizmu u dzieci.

Czytaj więcej

13.09.2018 | http://www.news.uwa.edu.au

#Naukowcy z The University of Western Australia stworzyli nową formułę tabletki z midazolamem, stosowanym m.in. u dzieci przed zabiegami chirurgicznymi. #NowaFormułaPreparatu zawiera w składzie czekoladę, która maskuje gorzki smak midazolamu. Preparat był testowany na grupie 150 dzieci. Obecnie trwają poszukiwania partnera przemysłowego, który pomoże w komercjalizacji produktu.

Czytaj więcej

03.09.2018 | Rynek Aptek

#Naukowcy z Zakładu Lipidów i Liposomów #UW prowadzą #Badania nad połączeniem leków nowotworowych z nośnikiem liposomowym. Ma to pozwolić na użycie mniejszych steżeń substancji leczniczych i ograniczyć przykre skutki chemioterapii.

Więcej na ten temat

21.08.2018 | Rynek Aptek

Na 256. Narodowym Spotkaniu i Wystawie Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego amerykańscy #Naukowcy przedstawili wyniki #Badania jak #Dieta zawierająca truskawki wpływa na komórki jelita grubego. Truskawki w znacznym stopniu ograniczyły rekacje zapalne w komórkach jelit, zmniejszając produkcję interleukiny-1beta, interferonu-gamma oraz czynnika TNF-alfa. Stanowi tto istotny fakt dla osób chorujących na wrzodziejace zapalenie jelita grubego czy chorobę Leśniowskiego-Crohna.

Więcej na ten temat

08.08.2018 | wyborcza.pl

#Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego zaprojektowali i wydrukowali na drukarce 3D specjalny prototyp ustnika, który bedzie służył do diagnostyki chorób układu oddechowego. Specjalna konstrukcja ustnika pozwala na wyłapanie wiekszej ilości markerów nowotworowych niż do tej pory za pomocą worka Tedlara. #Badania ustnikiem będą szybkie i wygodne.

Więcej informacji

07.08.2018 | wyborcza.pl

#Naukowcy z Dana-Farber Cancer Institute na łamach pisma "eLife" przedstawili wyniki badań naukowych dotyczących mechanizmu powstawania fokomelii. #Badania wykazały, że #Talidomid powoduje degradację czynnika transkrypcyjnegojest SALL4 co leżało u podstaw degradacji kończyn rozwijających się dzieci.

Więcej informacji

06.08.2018 | Rynek Aptek

Brytyjscy #Naukowcy prowadzili #BadaniaKliniczne dotyczące wpływu zanieczyszczonego powietrza na funkcjonowanie układu krwionośnego pacjentów. Okazało się, że podniesione stężenie pyłów oraz tlenku azotu we wdychanym powietrzu powodowało powiększenie komór serca co prowadzi do zwiększonego ryzyka niewydolności serca. 

Więcej szczegółów

12.03.2018 | Rynek Aptek

#Naukowcy z University of California w San Francisco przeprowadzili #Badania na podstawie których dowiedziono, że w dorosłym ludzkim hipokampie nie dochodzi do produkcji nowych komórek nerwowych w ciągu całego życia. Wcześniej specjaliści uważali, że nowe neurony powstają w dorosłym, ludzkim mózgu.

Czytaj dalej

22.01.2018 | Rynek Aptek

Amerykańscy #Naukowcy zidentyfikowali dwie kolejne mutacje genetyczne zwiększające blisko dwukrotnie ryzyko rozwoju raka piersi przed 60. rokiem życia. 

Czytaj więcej

16.01.2018 | Rynek Aptek

#Naukowcy wskazali, że wziewne leki steroidowe stosowane u osób z ostrą astmą mają związek z 10-krotnie większym prawdopodobieństwem występowania w płucach podwyższonego poziomu kropidlaka - grzyba z rodzaju Aspergillus.

Czytaj więcej

10.01.2018 | Rynek Aptek

Hiszpańscy #Naukowcy dowodzą, że coroczne szczepienia przeciwko grypie znacząco zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu tej choroby oraz śmierci z jej powodu. To kolejne #Badania wskazujące, że coroczne szczepienia mogą łagodzić przebieg choroby - nawet wówczas, gdy powoduje ją podtyp wirusa, przed którym szczepionka nie chroni.

Czytaj więcej

15.12.2017 | Interia

#Naukowcy z Iranu przeprowadzili badania kliniczne, w których wykazano, że stosowanie suplementów witaminy D poprawia jakość snu, zmniejsza latencję snu i wydłuża jego czas. Były to jedne z pierwszych badań klinicznych tego rodzaju, które miały na celu zbadanie wpływu witaminy D na zaburzenia snu. 

Czytaj więcej

Strony