SzortyFarmaceutyczne - termin #naukowcy

Ten termin ma: 38.
Oglądasz: 1 - 10


12.03.2018 | Rynek Aptek

#Naukowcy z University of California w San Francisco przeprowadzili #Badania na podstawie których dowiedziono, że w dorosłym ludzkim hipokampie nie dochodzi do produkcji nowych komórek nerwowych w ciągu całego życia. Wcześniej specjaliści uważali, że nowe neurony powstają w dorosłym, ludzkim mózgu.

Czytaj dalej

22.01.2018 | Rynek Aptek

Amerykańscy #Naukowcy zidentyfikowali dwie kolejne mutacje genetyczne zwiększające blisko dwukrotnie ryzyko rozwoju raka piersi przed 60. rokiem życia. 

Czytaj więcej

16.01.2018 | Rynek Aptek

#Naukowcy wskazali, że wziewne leki steroidowe stosowane u osób z ostrą astmą mają związek z 10-krotnie większym prawdopodobieństwem występowania w płucach podwyższonego poziomu kropidlaka - grzyba z rodzaju Aspergillus.

Czytaj więcej

10.01.2018 | Rynek Aptek

Hiszpańscy #Naukowcy dowodzą, że coroczne szczepienia przeciwko grypie znacząco zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu tej choroby oraz śmierci z jej powodu. To kolejne #Badania wskazujące, że coroczne szczepienia mogą łagodzić przebieg choroby - nawet wówczas, gdy powoduje ją podtyp wirusa, przed którym szczepionka nie chroni.

Czytaj więcej

15.12.2017 | Interia

#Naukowcy z Iranu przeprowadzili badania kliniczne, w których wykazano, że stosowanie suplementów witaminy D poprawia jakość snu, zmniejsza latencję snu i wydłuża jego czas. Były to jedne z pierwszych badań klinicznych tego rodzaju, które miały na celu zbadanie wpływu witaminy D na zaburzenia snu. 

Czytaj więcej

14.12.2017 | Rynek Aptek

#Naukowcy z University of Cincinnati opublikowali na łamach "The Journal of Pediatrics" wyniki swojej pracy, z której wynika, że kobiety  narażone na kontakt z zanieczyszczonym powietrzem tuż przed zapłodnieniem lub w pierwszym miesiącu ciąży mają zwiększone ryzyko urodzenia dziecka z wadami wrodzonymi, takimi jak rozszczep wargi lub podniebienia oraz wady serca.

Czytaj więcej

05.12.2017 | dw.com

Brytyjscy #Naukowcy badający skuteczność preparatów stosowanych w terapiach antynowotworowych opublikowali raport, z którego wynika, że połowa z dostępnych w Europie leków przeciwnowotworowych nie pomaga.

Czytaj więcej

11.10.2017 | Rynek Aptek

#Naukowcy ze Szwecji ustalili, że suplementacja żelazem może zapobiegać problemom behawioralnym w wieku szkolnym. Dotyczy to zwłaszcza dzieci o niskiej masie urodzeniowej.

Czytaj więcej

06.10.2017 | Rynek Aptek

#Naukowcy z Uniwersytetu Kolorado w Boulder wykazali, że stosując kropki kwantowe, można sprawić, że #Antybiotyki zaczynają ponownie działać na infekcje wywoływane przez pewne szczepy bakterii opornych na antybiotyki.

Czytaj więcej

06.10.2017 | Rynek Aptek

Amerykańscy #Naukowcy dowiedli, że korzeń ashwagandhy - indyjskiego żeń-szenia - zawiera witanolidy o działaniu bakteriobójczym i antynowotworowym. Okazało się także, że to naturalny sposób na stres i depresję.

Czytaj więcej

Strony