SzortyFarmaceutyczne - termin #naukowcy

Ten termin ma: 32.
Oglądasz: 1 - 10


05.12.2017 | dw.com

Brytyjscy #Naukowcy badający skuteczność preparatów stosowanych w terapiach antynowotworowych opublikowali raport, z którego wynika, że połowa z dostępnych w Europie leków przeciwnowotworowych nie pomaga.

Czytaj więcej

11.10.2017 | Rynek Aptek

#Naukowcy ze Szwecji ustalili, że suplementacja żelazem może zapobiegać problemom behawioralnym w wieku szkolnym. Dotyczy to zwłaszcza dzieci o niskiej masie urodzeniowej.

Czytaj więcej

06.10.2017 | Rynek Aptek

#Naukowcy z Uniwersytetu Kolorado w Boulder wykazali, że stosując kropki kwantowe, można sprawić, że #Antybiotyki zaczynają ponownie działać na infekcje wywoływane przez pewne szczepy bakterii opornych na antybiotyki.

Czytaj więcej

06.10.2017 | Rynek Aptek

Amerykańscy #Naukowcy dowiedli, że korzeń ashwagandhy - indyjskiego żeń-szenia - zawiera witanolidy o działaniu bakteriobójczym i antynowotworowym. Okazało się także, że to naturalny sposób na stres i depresję.

Czytaj więcej

25.09.2017 | Rynek Aptek

#Naukowcy z UM w Łodzi pracują nad stworzeniem programu komputerowego do pomiaru i modyfikacji stężenia glukozy we krwi w czasie rzeczywistym. Ma on umożliwiać przetwarzanie danych z czujników stosowanych przez pacjentów chorych na #Cukrzyca typu I i pomagać w ustabilizowaniu zmienności glikemii.

Czytaj więcej

21.09.2017 | Rynek Aptek

Amerykańscy #Naukowcy dowodzą, że #Probiotyki wytwarzające histaminę redukują stan zapalny oraz hamują rozwój raka jelita grubego u myszy.

Czytaj więcej

21.09.2017 | Rynek Aptek

#Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego opracowali metodę na skuteczniejsze przyswajanie tadalafilu, preparatu stosowanego u mężczyzn borykających się z problemami z erekcją. Udało im się stworzyć wysoce stabilną, amorficzną formę tej substancji.

Czytaj więcej

20.09.2017 | Rynek Aptek

#Naukowcy z kanadyjskiego Uniwersytetu McMaster na łamach pisma Psychotherapy and Psychosomatics ostrzegają, że popularne leki przeciwdepresyjne - selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny - zwiększają ryzyko zgonu.

Czytaj więcej

08.09.2017 | Rynek Aptek

#Naukowcy z Uniwersytetu w Tsukubie w Japonii odkryli, że występujący w dużych ilościach m.in. w trzcinie cukrowej oktakosanol pomaga zwalczyć stres i porządnie się wyspać.

Czytaj więcej

07.09.2017 | Rynek Aptek

Czasopismo "Translational Psychiatry" donosi, że niedostateczne spożycie nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 we wczesnym etapie ciąży może skutkować rozwojem schizofrenii u potomstwa. Badanie przeprowadzili #Naukowcy z RIKEN Brain Science Institute w Japonii.

Czytaj więcej

Strony