<brak>

Ten termin ma: 180.
Oglądasz: 1 - 25


22.10.2018 | ZZPF

Spotkanie inauguracyjne #ZZPF odbyło się 16.10.2018r. Na spotkaniu była obecna delegacja Europejskich Związków Zawodowych EPhEU. Prezes #NIA Elżbieta Piotrowska Rutkowska wyraziła chęć współpracy #NRA i ZZPF. Przewodniczacy #PDA Mark Kozioł wygłosił przemówienie na temat roli programu edukacyjnego "Farmaceuci bez granic".

Więcej na ten temat

19.10.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Łodzi

#OIAŁódź infomruje o ukazaniu się najnowszego newslettera Naczelnej Izby Aptekarskiej #NIA. Można w nim przeczytać wiele informacji przydatnych z punktu widzenia farmaceuty. 

Zobacz nowy newsletter

18.10.2018 | NIA

#NIA opublikowała stanowisko Konsultanta Wojewódzkiego w Dziedzinie Farmacji Aptecznej dr n. farm. Moniki Zielińskiej-Pisklak w sprawie prawidłowego wykonania recept zawierających w swoim składzie #Etanol. Jest to zwiazane z licznymi nieprawidłościami jakie mają miejsce przy odczytywaniu stężenia etanolu na recepcie. #KonsultantWojewódzki podkreśla rożnice między stężeniem wagowym i objętościowym etanolu.

Czytaj informację

17.10.2018 | PPOZ

#PPOZ opublikowało odpowiedź na komentarz #NIA w sprawie szczepionek zakupionych w aptece i dostarczanych przez pacjentów do przychodni. PPOZ stanowczo sprzeciwia się argumentowi NIA, która w komentarzu z 08.10.2018r. wyraziła opinię, że #Szczepionki mogą być przechowywane poza warunkami chłodniczymi przez określony czas i nie wpływa to na zmniejszenie ich jakości. PPOZ podkreśla, że dystrybucja szczepionek powinna odbywać się wyłącznie w gabinetach lekarskich z pominięciem aptek.

Więcej na ten temat

16.10.2018 | NIA

#NIA wydała #Komunikat w którym przedstawia stanowisko Prezesa #URPL oraz #GIF w sprawie ustanowienia osoby odpowiedzialnej na gruncie XI wydania Farmakopei Polskiej. Monografia "Leki sporządzane w aptece" ma charakter informacyjny i nie stanowi zaleceń obligatoryjnych niektórych wojewódzkich inspektorów farmaceutycznych.

Czytaj komunikat

12.10.2018 | aptekaszpitalna.pl

#DziennikUstaw opublikował ustawę dot. minimalnych wynagrodzeń pracowników medycznych. Współczynnik pracy dla farmaceutów zatrudnionych w aptekach szpitalnych nie uległ zmianie, mimo apelu #NIA o podwyższenie stawki.

Więcej szczegółów

10.10.2018 | Rynek Aptek

Prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej #NIA wypowiedziała się na temat wsparcia zaoferowanego przez #MinisterstwoZdrowia dla aptek w związku z wprowadzeniem #ERecepta. Zdaniem Prezes jest to maksymalna kwota jaką można było uzyskać od MZ, gdyż wcześniejsze rozmowy nie wskazywały na jakiekolwiek wsparcie. 

Zobacz więcej

09.10.2018 | NIA

#NIA nie zgadza się ze stanowiskiem Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia #PPOZ, które twierdzi że #Szczepienia pacjentów szczepionkami zakupionymi w aptekach stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia tych pacjentów. #Izba w komunikacie zwróciła się do Głównego Inspektora Sanitarnego o zaprzestanie popierania tezy o gorszej jakości szczepionek zakupionych w aptekach.

Więcej szczegółów

08.10.2018 | NIA

#NIA publikuje na stronie stanowisko Krajowego Konsultanta w Dziedzinie Zdrowia Publicznego ws. #SzczepieniaOchronne. W komunikacie przedstawiono analizę  postulowanych zmian w ustawie przez #Stop NOP. 

Czytaj komunikat

08.10.2018 | NIA

#NIA opublikowała swoje stanowisko w sprawie szczepień. #Izba stanowczo opowiada się za utrzymaniem obowiązku szczepień. #ProjektUstawy zakładający ,że #SzczepieniaOchronne powinny być dobrowolne stwarza niebezpieczeństwo i stanowi realne zagrożenie jak czytamy w komunikacie.

Więcej szczegółów

03.10.2018 | NIA

#NIA podsumowuje obchody z okazji #OgólnopolskiDzieńAptekarza oraz międzynarodowej konferencji #V4PharmForum. Podczas spotkania 45 osób ze świata farmacji zostało wyróżnionych poprzez wręczenie medali i odznaczeń prezydenckich, ministerialnych oraz samorządowych. Michał Byliniak prezydent-elekt the Pharmaceutical Group of the European Union podkeślił na koniec spotkania, że rola farmaceutów w systemie ochrony zdrowia została doceniona.

Czytaj relację

01.10.2018 | NIA

Na stronie #NIA umieszczono informację dla aptek oraz punktów aptecznych w zakresie podłączania do Systemu P1. W wypadku wątpliwości #Izba prosi o kontakt mailowy: e-recepta@csioz.gov.pl lub pod numerem telefonu19457.

Czytaj ogłoszenie

25.09.2018 | Naczelna Izba Aptekarska

Wiceprezes Naczelnej Izby Aptekarskiej #NIA, Marek Tomków został wybrany farmaceutą roku w plebiscycie #MagazynAptekarski

Zobacz szczegóły

18.09.2018 | NIA

Na stronie #NIA pojawiło się opracowanie przypominające o trzech ważnych datach dla każdego farmaceuty. 31.12.2018r. – #ERecepta w aptekach, 09.02.2019r. – #SerializacjaProduktówLeczniczych, #Dyrektywa antyfałszywkowa oraz 01.04.2019r. – #ZSMOPL.

Czytaj dalej

18.09.2018 | NIA

#NIA opublikowała #Komunikat w sprawie szczepionki #VaxigripTetra. #SzczepionkaPrzeciwkoGrypie VaxigripTetra może być wydawana z 50% poziomem odpłatnosci tylko dla osób powyżej 65 r.ż. jeśli wystawiający receptę nie zaznaczył odpłatności X lub 100%.

Czytaj komunikat

18.09.2018 | NIA

#NIA na stronie opublikowała #Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 11 września 2018r. zmieniające rozporządzenie w sprawie recept.

Czytaj rozporządzenie 

12.09.2018 | Naczelna Izba Aptekarska

Firma #Adamed przesłała do Naczelnej Izby Aptekarskiej #NIA list z propozycją, w jaki sposób ma wyglądać zwrot wycofanych leków z #Montelukast do aptek przez pacjentów. 

Zobacz list

10.09.2018 | Naczelna Izba Aptekarska

Prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej #NIA napiisała list otwarty do #TechnikFarmaceutyczny w związku z zapowiadanym na środę strajkiem w Warszawie tej grupy zawodowej. 

Zobacz list

07.09.2018 | NIA

NA stronie #NIA pojawiła się odpowiedź Izby na raport utworzony przez #ZPP i #PharmaNET dotyczący skutków programu #AptekaDlaAptekarza. NIA ostro zareagowała na raport, uznając że jest to kolejna próba zaklinania rzeczywistości.

Czytaj odpowiedź NIA

06.09.2018 | NIA

Na stronie #NIA pojawił się plan tegorocznych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Aptekarza, które odbędą się 27. września. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął #MZ. Na stronie NIA można pobrać zaproszenie na #OgólnopolskiDzieńAptekarza oraz na konferencję V4 PharmForum.

Czytaj plan obchodów

06.09.2018 | NIA

Na stronie #NIA pojawiła się infomacja na temat debaty: #ERecepta - początek e-rewolucji w polskiej ochronie zdrowia - od teorii do praktyki, która odbyła się 4. września w Krynicy. NIA udostępniła link do pełnej relacji z tego wydarzenia.

Czytaj dalej 

05.09.2018 | ISB Zdrowie

Prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej #NIA zapowiada, że co trzecia apteka w Polsce będzie musiała wymienić sprzęt komputerowy (koszt oscyluje w okolicach 20 tys.zł), aby móc realizować #ERecepta. Prezes NIA ostrzega, że może to spowodowac zamknięcie blisko 3 tys. aptek. 

Czytaj więcej

29.08.2018 | NIA

Na stronie #NIA pojawiła się informacja odnośnie planowanego we wrześniu protestu techników farmaceutycznych. #Izba podkreśla że organizatorem akcji protestacyjnej są organizacje zrzeszające techników farmaceutycznych, a nie farmaceutów. 

Czytaj informację

27.08.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Kielcach

Naczelna Izba Aptekarska #NIA zaprasza na #OgólnopolskiDzieńAptekarza oraz na #V4PharmForum, które odbędą się 27 września br. w Warszawie. Zgloszenia udziału w tym wydarzeniu należy przesyłać do 17 września do NIA. 

Zobacz szczegóły

27.08.2018 | NIA

Na stronie #NIA pojawiła się odpowiedź na zarzuty kierowane pod adresem izby przez podmioty sieciowe. Według NIA prezentowane stanowisko izby wobec franczyzny nie jest straszeniem farmaceutów. #Izba zachęca farmaceutów do konsultacji i korzystania z pełnego wsparcia prawnego oferowanego przez okręgowe #IzbyAptekarskie.

Czytaj ogłoszenie

Strony