SzortyFarmaceutyczne - termin #nia

Ten termin ma: 92.
Oglądasz: 1 - 10


21.11.2017 | Lubelska Okręgowa Izba Aptekarska

#NIA podsumowała 100 dni ustawy #AptekaDlaAptekarza

Zobacz szczegóły. 

15.11.2017 | Okręgowa Izba Aptekarska w Łodzi

Prezes #NIA Elżbieta Piotrowska podczas #Konferencja w Łodzi zabrała głos ws. #SamorządAptekarski. Jej zdaniem, samorządność farmaceutów będzie z czasem wzamcniana. 

Zobacz szczegóły. 

31.10.2017 | Rynek Aptek

Naczelna Izba Aptekarska #NIA zapowiada, że będą #szkolenie, które przygotują farmaceutów do przygotowywania #LekRecepturowy na bazie #LeczniczaMarihuana. Przypomnijmy, że zgodnie z nowelizacją ustawy już od jutra teoretycznie jest możliwe legalne przygotowanie tego typu leków. W praktyce nadal nie ma surowca farmaceutycznego, z któego można by było je przygotować. 

Czytaj więcej. 

30.10.2017 | Puls Farmacji

Wyniki badania ankietowanego zrealizowanego przez #KomisjaDs.SzkoleńIEdukacji przy Naczelnej Izbie Aptekarskiej #NIA wyraźnie wskazują, że farmaceuci widzą potrzebę szkolenia ciągłego, ale nie zawsze obecnie prowadzone kursy odpowiadają ich oczekiwaniom.
 

Czytaj więcej.

30.10.2017 | Naczelna Izba Aptekarska

#NIA informuje, że Od 1 stycznia 2018 r. ponad półtora miliona mikroprzedsiębiorców dołączy do grona podatników VAT, którzy prowadzą elektroniczną ewidencję #VAT i przesyłają ją jako Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT).  Wprowadzenie JPK ma przyczynić się do wzmocnienia uczciwej konkurencji w Polsce poprzez eliminowanie nieuczciwych kontrahentów. JPK pomoże także w porządkowaniu ewidencji VAT przedsiębiorcy i ograniczy liczbę kontroli ze strony służb skarbowych.

Zobacz komunikat

26.10.2017 | Rynek Aptek

Naczelna Izba Aptekarska #NIA popiera stanowisko, iż reforma w ochronie zdrowia powinna być przeprowadzona kompleksowo i wielokierunkowo, jednak problemy ochrony zdrowia nie powinny być rozwiązywane kosztem zdrowia protestujących. 

Czytaj więcej. 

24.10.2017 | mgr.farm

Mgr farm. Walenty Zajdel, przewodniczący komisji ds. aptek szpitalnych #OIAKraków twierdzi, że można było mieć wątpliwości do 16 października, ale po tym co wydarzyło się tego dnia aptekarze mają wręcz obowiązek poprzeć wszystkie postulaty protestujących przedstawicieli zawodów medycznych. I to powinno być poparte oficjalnym stanowiskiem #NIA.

Czytaj więcej

23.10.2017 | mgr.farm

W ocenie  #MinisterstwoZdrowia opiniowania kandydatów na #KierownikApteki nie sposób utożsamiać z działaniem mającym na celu wyrażanie opinii w sprawach udzielania lub cofania zezwolenia na prowadzenie aptek lub hurtowni. Tymczasem #NIA i #GIF podpisały niedawno porozumienie, które reguluje współpracę samorządu z inspekcją między innymi w kwestii wydawania opinii o kandydacie na kierownika apteki.

Czytaj więcej. 

06.10.2017 | mgr.farm

Według #NIA nie potwierdziły się wzrosty cen leków, tak głośno zapowiadane przez przeciwników ustawy #AptekaDlaAptekarza. Średnia cena opakowania wzrosła jedynie o 2,9 proc., przy inflacji na poziomie 2 proc. Jednocześnie maleje różnica między cenami w aptekach sieciowych i indywidualnych.

Czytaj więcej

06.10.2017 | Rynek Aptek

#NIA informuje, że wszystkie dwanaście wyroków wydanych w tym roku sprawie naruszenia przepisów antykoncentracyjnych było korzystnych dla #GIF i występującej jako strona Naczelnej Rady Aptekarskiej

Czytaj więcej

Strony