<brak>

Ten termin ma: 17.
Oglądasz: 1 - 17


15.10.2018 | gazetaprawna.pl

Polska zajmuje 23.miejsce w Rankingu  European Innovation Scoreboard Komisji Europejskiej, który ocenia rozwój sektora biotechnologicznego w danym kraju. W Polsce tylko jedna na 8 tys. nowoodkrytych cząsteczek trafia do pacjentów, co wiąże się z dużym ryzykiem biznesowym dla inwestycji lekowych. Przedstawiciele #Polpharma podkreślają, że w badawczych ośrodkach uniwersyteckich osiągniecia naukowców służa głównie do publikacji naukowych, a nie komercjalizacji osiagnięć.

Więcej na ten temat

03.09.2018 | Rynek Aptek

Statuetka mgr farmacji Antoniny Leśniewskiej to nagroda przyznana prezesowi zarządu Naukowej Fundacji #Polpharma dr. Wojciechowi Kuźmierkiewiczowi przez Zespół Sekcji Historii Farmacji #PTFarm. Uzasadnieniem jest „wkład dla historii zawodu i nauki".

Więcej na ten temat 

31.08.2018 | Polpharma

#Polpharma poinformowała, że z powodu braku dostępności jednej z dwóch substancji czynnych produktu leczniczego #Milocardin, podjęto decyzję o wstrzymaniu produckji tego leku. Jednocześnie zapewniono o poszukiwaniu nowego dostawcy. 

Zobacz komunikat

10.08.2018 | Polityka Zdrowotna

Podczas VIII Letniej Akademii Onkologicznej przedstawiciel firmy farmaceutycznej #Polpharma Dorota Szykuła potwierdziła, że #FirmaFarmaceutyczna w 2020 roku jest gotowa wypuścić na polski rynek pierwsze #LekiBiologiczne - biorównoważne. Będą to odpowiedniki m.in. ustekinumabu, ranibizumabu oraz natalizumabu.

Więcej szczegółów

13.07.2018 | Naczelna Izba Aptekarska

Naczelna Izba Aptekarska #NIA informuje, że popiera stanowisko #Polpharma ws. procederu zwrotu pieniędzy pacjentom za wycofane leki zawierające #Valsartanum

Zobacz szczegóły

10.07.2018 | mgr.farm

#Polpharma wydała komunikat ws. wycofanych serii leku #Vanatex, który zawiera #Valsartanum. Firma informuje apteki, że pokryje koszty związane z wydaniem zamienników leku Vanatex, leków, bądź leku Vanatex z serii, która nie została wycofana. Ponadto, koncern informuje, że możliwy jest również zwrot pieniędzy pacjentom za wykupiony lek, którego koszty również pokryje Polpharma. 

Zobacz komunikat

12.06.2018 | Rynek Aptek

#Polpharma zgłasza do rejestracji w USA lek, który znajduje zastosowanie w leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej. Ma on być dostępny w sprzedaży już w 2020 r. 

Zobacz szczegóły

14.02.2018 | Rynek Aptek

Na pierwszym miejscu #Aflofarm, na drugim #Polpharma a na trzecim #GSK- tak wygląda podium reklamodawców z listy TOP 10 w 2017 r. w naszym kraju. 

Zobacz szczegóły

30.01.2018 | Laboratorium Kariery

#Polpharma oferuje możliwość odbycia rocznego, płatnego stażu w jednym z działów #PolpharmaBiologics zlokalizowanych w Gdańsku w ramach projektu #LaboratoriumKariery. Rekrutacja potrwa do 22 lutego 2018 roku.

Zobacz szczegóły

13.01.2018 | Polityka Zdrowotna

Jak wynika z danych przygotowanych przez #PharmaSequence, Polacy najczęściej kupują preparaty dostępne na receptę, które są produkowane przez #Polpharma, #Teva, #Sanofi, natomiast ze sprzedaży odręcznej najczęściej wybierają te które są produkowane przez #Aflofarm, #Polpharma, #USPZdrowie

Zobacz szczegóły

08.01.2018 | Rynek Aptek

#NIA popierasz zmiany jakie wprowadza #Polpharma w kwestii zmian #OpakowanieLeku, aby były bardziej czytelne dla pacjenta i farmaceuty. 

Czytaj więcej

04.01.2018 | Rynek Aptek

#Polpharma wprowadza do obrotu produkty lecznicze z nowymi #OpakowanieZewnętrzne, które ma być dużo czytelniejsze zarówno dla pacjentów jak i farmaceutów. Nowe opakowania będą składały się m.in. z kolorowego paska rozróżniającego grupy terapeutyczne, dawki zapisanej zróżnicowanym kolorem (przez co ten sam lek, ale sprzedawany w różnych dawkach, będzie łatwy do rozróżnienia) oraz piktogramów na froncie opakowania informujących o specyficznym podaniu (np. grafika nosa lub ucha).

06.11.2017 | Polityka Zdrowotna

#Aflofarm nadal jest liderem rynku mediów. Na reklamę w paxdzierniku br. roku wydał ponad 108 mln zł. Niewiele mniej bo aż 99 mln zł w tym celu wydała #Polpharma

Zobacz szczegóły. 

02.11.2017 | Rynek Aptek

#Polpharma kupiła od #Biomed 100 proc. praw do produktu i do marki parasolowej #Lakcid, #LakcidForte oraz #LakcidL. Wartość transakcji to 17 mln zł.

Zobacz szczegóły. 

07.07.2017 | Rynek Aptek

#Przemysłfarmaceutyczny i kosmetyczny – to nazwa nowego kierunku studiów utworzonego przez Gdański Uniwersytet Medyczny #gumed we współpracy z Zakładami Farmaceutycznymi #Polpharma SA. Zapisy na rok akademicki 2017/18 już trwają.

Czytaj więcej

07.03.2017 | Rynek Aptek

Firmy famraceutyczne #Aflofarm, #USPharmacia, #Polpharma zajęły całe podium w wydatkach środków na reklamy w lutym 2017r. 

Zobacz raport.

10.02.2017 | rynekaptek.pl

Jak wynika z analizy domu mediowego Codemedia, w rankingu TOP 10 najbardziej aktywnych reklamodawców w telewizji w 2016 roku prym wiodą producenci leków i suplementów. Na pierwszym miejscu uplasował się #Aflofarm, a tuż za nim znalazła się #Polpharma.