prawofarmaceutyczne

Sponsorowany
03.01.2017 | Dziennik Gazeta Prawna

#MinisterstwoZdrowia zapowiedziało, że przygotowywana duża nowelizacja ustawy #PrawoFarmaceutyczne ma m.in. rozwiązać problem dyżurów aptek. Resort pod kierownictwem Konstantego Radziwiłła przyznaje, że obecnie obowiązujące zasady nie są właściwe, gdyż #dyżuryaptek nie pokrywają kosztów ponoszonych przez właściciela placówki.

14.09.2017 | Rynek Aptek

#MinisterstwoZdrowia zakłada, że nowelizacja ustawy #PrawoFarmaceutyczne wniesie ze sobą korzyści dla firm farmaceutycznych chcących wprowadzić innowacyjne modele w farmacji. W głównej mierze chodzi o tzw. system #RTR

Czytaj więcej. 

13.09.2017 | Gazeta Prawna

Wiceminister Zdrowia, Marcin Czech zapewnia, że nowelizacja ustawy #PrawoFarmaceutyczne sprawi, że zostanie ograniczony proceder nielegalnego #WywózLekówZaGranicę

Czytaj więcej.

12.09.2017 | mgr.farm

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego Województwa Lubelskiego podjęła 29 sierpnia stanowisko, w sprawie monitorowania wdrażania nowelizacji ustawy #PrawoFarmaceutyczne. Rada postuluje między innymi o wprowadzenie systemu weryfikacji zatrudnienia i czasu pracy farmaceutów zatrudnionych w aptekach i punktach aptecznych.

Czytaj więcej

11.09.2017 | mgr.farm

Redakcja mgr.farm dotarła do projektu zmian w #Ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia, przygotowanym przez Departament Żywności Prozdrowotnej #GIS. Proponowane rozwiązania mają zwiększyć bezpieczeństwo konsumentów suplementów diety. Zmiany miałyby zostać wprowadzone przy okazji najbliższej nowelizacji ustawy #PrawoFarmaceutyczne.

Czytaj więcej

08.09.2017 | Rynek Aptek

Do projektu nowelizacji ustawy #PrawoFarmaceutyczne została zgłoszona poprawka, która uwzględnia działania jakie mają być podjęte przez pacjenta, gdy zażywany przez niego produkt leczniczy zostanie wycofany przez #GIF

Czytaj więcej.

08.09.2017 | Rybek Aptek

Zgodnie z nowelą ustawy #PrawoFarmaceutyczne, na kierowniku apteki będzie spoczywał ustawowy obowiązek zgłaszania informacji o podejrzeniu lub stwierdzeniu, że dany lek został sfałszowany. 

Czytaj więcej

08.09.2017 | Rynek Aptek

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji ukazały się propozycje strony społecznej w zakresie zmiany ustawy #PrawoFarmaceutyczne. Jedna z nich zakłada wybór do pracy w #GIF osób z tytułem magistra niekoniecznie farmacji, z dodatkowym wykształceniem pokrewnym, po studiach podyplomowych lub z tytułem technika farmaceutycznego.

Czytaj więcej

30.08.2017 | Rynek Aptek

Eksperci zauważają, że obecne przepisy zakazujące #RekamaAptek są niezgodne z opinią #TrybunałSprawiedliwościUniiEuropejskiej. Zasadne w tym przypadku wydaje się wprowadzenie nowych zapisów w przygotowywanej dużej nowelizacji #PrawoFarmaceutyczne

Czytaj więcej. 

29.08.2017 | E-porady

Mec. Tomasz Krupiński w serwisie #E-porady odpowiada na pytanie dot. zmina w nowej ustawie #PrawoFarmaceutyczne. Chodzi o przypadek przejęcia jednej spółki przez inną. Według mecenasa w tym przypadku wymagane jest nowe zezwolenie na prowadzenie apteki ogólnodostępnej. 

Czytaj więcej. 

Strony