SzortyFarmaceutyczne - termin #reklamaapteki

doz
Ten termin ma: 14.
Oglądasz: 1 - 10


15.02.2018 | WIF Poznań

#WIFPoznań nałożył karę 20 tys. zł na właściciela jednej z aptek za #ReklamaApteki, hasłem: 20 zł za nieotrzymanie zamówionego leku w ciągu 24h. 

Zobacz decyzję WIF

15.02.2018 | WIF Katowice

#WIFKatowice nałożył na przedsiębiorcę prowadzącego jedną z aptek karę za naruszenie #PrawoFarmaceutyczne dot. #ReklamaApteki. Jedną z przyczyn nałożenia kary było, m.in. umieszczenie w sali ekspedycyjnej tzw. przykasówki z hasłami „wyprzedaż”, „super cena”, itp. 

Zobacz decyzję WIF

12.02.2018 | WIF Poznań

#WIFPoznań ukarał jedną z aptek ogólnodostępnych z złamanie zasady #ReklamaApteki, umieszczając w sali ekspedycyjnej informację o godzinach, w których seniorzy mogą zostać obsłużeni bez kolejki oraz otrzymać dodatkowy rabat na zakupione leki. 

Zobacz decyzję WIF

16.01.2018 | Rzeczpospolita

#WIF uznał wydawanie klientom apteki kart stałego klienta, uprawniających do zniżek na zakupywane produkty to niedozwolona #ReklamaApteki. Spółce, której sprawa dotyczyła jak i samej aptece zakazano dalszego ich wydawania i nałożono 5 tys. zł kary. Sprawa znalazła swój finał w Naczelnym Sądzie Administarcyjnym #NSA, który potwierdził, że karta stałego klienta apteki stanowi niedozwoloną reklamę.

Czytaj więcej

16.01.2018 | Sejm RP

W odpowiedzi na interpelację wiceminister  zdrowia, Marcin Czech, zapowiada, że zgodnie z ostatnimi ustaleniami dotyczącymi uczestnictwa aptek w programach prospołecznych, takich jak karta Dużej Rodziny czy Karta Seniora, rozważa się możliwość zmiany art. 94a ustawy Prawo farmaceutyczne w trakcie kolejnej nowelizacji ustawy. Zmiana prawdopodobnie polegała będzie na zasadzie negatywnego wyłączenia tych programów z definicji #ReklamaApteki.

Czytaj więcej

08.11.2017 | WIF Katowice

#WIFKatowice ukarał przedsiębiorcę, który w izbie ekspedycyjnej apteki umieścił plakat ze zdjęciami preparatów, ich cenami, a także logiem apteki. Inspektorat ocenił takie działania jako #ReklamaApteki

Zobacz szczegóły. 

26.10.2017 | Rynek Aptek

Naczelny Sąd Administracyjny #NSA oddalił skargę przedsiębiorcy na decyzję Głównego Inspektora Farmaceutycznego #GIF w związku z nałożeniem kary za #ReklamaApteki, za którą uznano stwierdzenie "Mamy tańsze odpowiedniki drogich leków". 

Czytaj więcej. 

25.10.2017 | Mgr Farm

#WIF we Wrocławiu ukarał przedsiębiorcę za użycie nazwy „Apteka z tradycjami” w szyldzie swojej placówki, uznając takie działanie za #ReklamaApteki

Czytaj więcej. 

25.10.2017 | mgr.farm

#WIF w Oplu ukarał przedsiębiorcę za prowadzenie #ReklamaApteki w postaci koloportażu ulotek. 

Czytaj więcej. 

02.06.2017 | Okręgowa Izba Aptekarska

#OIAKatowice opublikowała decyzję Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w Katowicach #WIF z 25 maja 2017 r. dotyczącą #ReklamaApteki. Z dokumentu wynika, że nawet użycie nieodpowiedniej nazwy zawartej w zezwoleniu może naruszać zakaz wynikający z art. 94a prawa farmaceutycznego, czyli zakaz reklamy aptek.

Zobacz decyzję WIF

Strony