<brak>

Ten termin ma: 21.
Oglądasz: 1 - 21


24.09.2018 | Rynek Aptek

#MinisterstwoZdrowia oraz #MinisterstwoCyfryzacji przygotowały kompendium wiedzy nt. przestrzegania #RODO w systemie ochrony zdrowia. Znajdują się w nim odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, któe pojawiły się od momentu wprowadzenia tych przepisów. 

Zobacz szczegóły

24.09.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Katowicach

#OIAKatowice zachęca farmaceutów ze wszystkich izb aptekarskich do pobierania kolejnej wersji bezpłatnej aplikacji #ODOFarm wspomagającej generowanie dokumentacji wymaganej przez regulacje dotyczące ochrony danych osobowych #RODO dla aptek.

Zobacz szczegóły

10.09.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Katowicach

#OIAKatowice wydała komunikat ws. wydawania recept na żądanie uprawnionego organu. Zdaniem Izby, po wejściu w życie przepisów #RODO, na aptece spoczywa obowiązek zabezpieczenia wrażliwych danych, które moga znajdować się na wydawanych receptach. 

Zobacz komunikat

30.08.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Katowicach

#OIAKatowice przedstawia komunikat ws. powołania Inspektora Ochrony Danych #IOD, którego powołania wymagają nowe przepisy #RODO

Zobacz komunikat

03.08.2018 | OIA Łódź

Na stronie #OIAŁódź pojawiła się informacja o szkoleniu #RODO dla aptekarza. #SzkolenieInternetowe jest bezpłatne. Rozpoczyna się 2. sierpnia i potrwa do 14. października 2018 r.

Więcej informacji

01.08.2018 | OIA Gdańsk

Na stronie #OIAGdańsk pojawiła się informacja o szkoleniu „Prześwietlamy #RODO - jak dostosować aptekę do nowych przepisów”. #Szkolenie jest bezpłatne i dostępne online dla farmaceutów. Jest realizowane przez adwokatów projektu „RODO dla aptekarza”.

Więcej szczegółów

 

27.07.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Katowicach

#OIAKatowice przedstawiła komunikat, w którym tłumaczy w jaki sposób należy zabezpieczyć korespondencję elektroniczną przesyłaną do ww. Izby, w związku z wejściem w życie przepisów #RODO

Zobacz komunikat

13.07.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Katowicach

W związku z wejściem w życie #RODO wiele przychodni nie chce podawać aptekom danych kontaktowych do pacjenta (numerów telefonów), aby umożliwić szybki z nimi kontakt, chociażby w przypadku błędnego wydania leku. #OIAKatowice przygotowała przykładowy algorytm postępowania w takich przypadkach. 

Zobacz szczegóły

12.07.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Katowicach

#OIAKatowice wraz z firmą #Kamsoft przygotowała informację dla farmaceutów, jakim obowiązkom podlegają w związku z wprowadzenim #RODO

Zobacz szczegółowe informacje

03.07.2018 | Gazeta Prawna

W związku z wprowadzeniem nowych przepisów #RODO wiele z przychodni nie chce podawać aptekom numerów telefonu do pacjentów, powołując się przy tym na ochronę danych osobowych. Przepisy w tej kwestii są niejednoznaczne, jednak z uwagi na zagrożenie zdrowia i życia ludzkiego, podaniu danych osobowych pacjenta nie powinny przeszkadzać żadne z przepisów. 

Zobacz więcej

25.06.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie

#OIAWarszawa oferuje usługę prawną polegającą na opracowaniu dokumentacji #RODO i dostosowania apteki do nowych przepisów. 

Zobacz szczegóły

29.05.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Katowicach

W związku z wejściem w życie przepisów #RODO, #OIAKatowice przedstawia komunikat nt. zastosowania monitoringu w aptekach. 

Zobacz szczegóły

26.05.2018 | Naczelna Izba Aptekarska

Naczelna Izba Aptekarska #NIA przygotowała poradnik dla farmaceutów ws. wprowadzenia ustawy o #RODO

Zobacz poradnik

18.05.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska we Wrocławiu

#OIAWrocław przeprowadziła negocjacje z kancelariami prawnymi ws. #RODO. Z rozmów wynikło, że współpraca obejmie w tej kwestii kilka okręgowych izb. 

Zobacz szczegóły

14.05.2018 | Rynek Aptek

#OIAPoznań zaprasza na #szkolenie dot. #RODO, które odbędzie się 18 maja br. w Poznaniu. 

Zobacz szczegóły

07.05.2018 | Aptekarz Polski

#AptekarzPolski przygotował opracowanie dot. ogólnych przepisów rozporządzenia o ochronie danych #RODO a obowiązkach aptek ogólnodostępnych w zakresie przetwarzania danych osobowych. 

Zobacz opracowanie

17.04.2018 | NIA

Naczelna Izba Aptekarska #NIA, tłumaczy na co powinny zwrócić uwagę osoby, które prowadzą aptekę ws. wprowadzenia nowych przepisów dot. ochrony danych osobowych #RODO, które wchodzą do życia 25 maja br. 

Zobacz komunikat

27.03.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Katowicach

#OIAKatowice przedstawiła na swojej stronie internetowej film przedstawiający zmiany jakie zachodzą w związku z wprowadzeniem #RODO oraz #ZSMOPL

Zobacz film

28.02.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie

#OIAKraków zaprasza na #szkolenie dot. #RODO, które odbędzie się 7 marca br. w Krakowie. Za udział w szkoleniu będzie można otrzymać 2 #PunktyEdukacyjne

Zobacz szczegóły

18.02.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie

#OIAWarszawa zaprasza na #szkolenie dot. #RODO oraz chorób związanych z błoną śluzową nosa, które odbędzie się 21 lutego w Warszawie. Za udział w szkoleniu będzie można otrzymać 4 #PunktyEdukacyjne

Zobacz szczegóły

15.02.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Katowicach

#OIAKatowice zaprasza na #szkolenie dot. m.in. #ZSMOPL, #RODO, chorób układu nerwowego, które odbędzie się 3 marca br. w Katowicach. Za udział w szkoleniu będzie można otrzymać 7 #PunktyEdukacyjne

Zobacz szczególy