Szorty Farmaceutyczne - termin #sm

Ten termin ma: 12.
Oglądasz: 1 - 12


08.03.2018 | Polityka Zdrowotna

Europejska Agencja Leków #EMA rozpoczęła w trybie pilnym ocenę leku #Zinbryta (#daklizumab), który jest stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego #SM

Czytaj więcej

15.01.2018 | Rynek Aptek

#Roche poinformował, że lek #Ocrecus #Okrelizumab został zarejestrowany do stosowania w UE w leczeniu stwardnienia rozsianego #SM

Zobacz szczegóły

08.12.2017 | Rynek Aptek

#FumaranDimetylu wykazuje bardzo dobre działanie u szerokiego spektrum pacjentów chorych na #SM. Dotyczy to zarówno tych osób, które nigdy nie były leczone, jak i tych, którzy mieli już kilka nawrotów. 

Zobacz więcej. 

22.11.2017 | Polityka Zdrowotna

Europejska Agencja Leków #EMA wyraziła negatywną opinię nt. leku stosowanego w leczenieu stwardnienia rozsianego #SM. #Dakulizumab (preparat #Zinbryta) może przyczyniać się do uszkodzenia wątroby. 

Czytaj więcej. 

14.11.2017 | Roche

Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi #EMA wydał pozytywną opinię dla leku Ocrevus (okrelizumab) rekomendowanego do stosowania u dorosłych pacjentów z rzutowymi postaciami oraz pierwotnie postępującą postacią stwardnienia rozsianego #SM.

Czytaj więcej

06.10.2017 | Rynek Aptek

Lek #Ocrevus (okrelizumab) został zarejestrowany w Szwajcarii do stosowania u dorosłych pacjentów z pierwotnie postępującą oraz rzutową postacią stwardnienia rozsianego. Producentem leku jest firma #Roche. Okrelizumab jest pierwszym lekiem, który został dopuszczony do stosowania w leczeniu tej postaci choroby, która dotyka około 15% chorych z SM. Pierwotnie postępujące #SM jest szczególnie wyniszczającą postacią stwardnienia rozsianego, którą charakteryzuje stopniowe nasilanie objawów, zazwyczaj bez wyraźnych rzutów i okresów remisji. 

14.09.2017 | Rynek Aptek

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco poddali analizie mikrobiom jelitowy 71 pacjentów ze stwardnieniem rozsianym oraz 71 zdrowych osób. Udało im się w ten sposób zidentyfikować szczepy bakterii, które częściej lub rzadziej występowały u osób ze stwardnieniem rozsianym #sm niż w populacji ogólnej. Podczas kolejnego etapu #badania usiłowali ustalić, w jaki sposób te różnice w mikrobiomie jelitowym wpływają na atakowanie przez układ odpornościowy osłonek mielinowych komórek nerwowych.

Czytaj więcej

30.08.2017 | Rynek Aptek

#KomisjaEuropejska wydała pozwolenia na dopuszczenie do obrotu #Kladrybina  w leczeniu stwardnienia rozsianego #SM, na terenie wszystkich krajów UE oraz Lichtensteinu, Norwegii oraz Islandii. 

Czytaj więcej. 

04.07.2017 | Rynek Aptek

Naukowcy z Londynu wykazali, że duże dawki #Simwastatyna, która powszechnie jest stosowana w leczeniu hipercholesterolemii, zmniejszają ubytki tkanki nerwowej u pacjentów chorujących na stwardnienie rozsiane #SM

Czytaj więcej. 

30.06.2017 | Puls Farmacji

Stosowana w #stwardnienierozsiane kladrybina w tabletkach uzyskała pozytywną ocenę Komitetu ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP) EMA. Tym samym eksperci pozytywnie zaopiniowali dane dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leku. Lek uzyskał pozytywną opinię we wskazaniu terapii rzutowej postaci #sm (RMS) u pacjentów z wysoką aktywnością choroby.
 

Czytaj więcej

01.06.2017 | Rynek Aptek

Komisja Europejska #UE wydała standardowe dopuszczenie do obrotu dla leku #Famprydyna, który służy leczeniu zaburzeń chodu u osób cierpiących na stwardnienie rozsiane #SM.

Czytaj więcej

19.04.2017 | Puls Medycyny

Warsztaty wspinaczki terapeutycznej to nowy pomysł na rehabilitację pacjentów ze #stwardnienierozsiane #SM. Projekt "Samodzielni. Aktywnie" to nowatorski sposób ukazania pacjentom oraz ich najbliższym, że rehabilitacja to nie tylko konwencjonalna forma terapii, ale również sposób na utrzymanie pacjentów w niezależności i samodzielności.

Program "Samodzielni. Aktywnie" obejmie cykl 5 warsztatów, które zostaną zorganizowane w 6 różnych miastach Polski.

 

Czytaj więcej