<brak>

Ten termin ma: 5.
Oglądasz: 1 - 5


24.08.2018 | cordis.europa.eu

#PERFORM to #Projekt badawczy skupiajacy się m.in. na opracowaniu metody rozróżnienia infekcji bakteryjnej od wirusowej przy wykorzystaniu biomarkerów we krwi dzieci z gorączką. Umożliwi to wprowadzenie planu leczenia dzieci w różnych systemach opieki zdrowotnej w Europie.  #UniaEuropejska finansuje projekt od 5 lat. 

Więcej na ten temat

10.08.2018 | URPL

Na stronie #URPL pojawiło się sprawozdanie z posiedzenia Komitetu Sterującego w sprawie „Wzmocnienie Agencji Leków i Wyrobów Medycznych Mołdawii jako agencji regulacyjnej w dziedzinie leków, wyrobów medycznych i działalności farmaceutycznej”. #UniaEuropejska finansowała spotkanie w ramach projektu współpracy bliźniaczej. 

Więcej na ten temat

10.05.2018 | Cordis

Dzięki dofinansowaniu #UniaEuropejska do programu #NeoNaNo stworzono specjalne, nowoczesne metody umożliwiające dostarczenie leku do #GuzNowotworowy

Czytaj więcej

07.03.2017 | Gazeta Wyborcza

#UniaEuropejska daje Polsce czas do końca 2018 r. na realizację programu #e-recepty. Polska na informtyzację służby zdrowia, które trwa od 9 lat kosztowało już 1 miliard złotych.

14.12.2016 | Śląska Izba Aptekarska

Na stronie internetowej Śląskiej Izby Aptekarskiej pojawiła się informacja prawna dotycząca wyroków Trybunału Konstytucyjnego wobec planu wprowadzenia #AptekaDlaAptekarza. Z lektury tego oświadczenia możecie się dowiedzieć, czy umożliwienie prowadzenia aptek przez przedsiębiorców nie będących farmaceutami wpłynęło na zdrowie pacjentów, a także jak nowy projekt ustawy #PrawoFarmaceutyczne odnosi się do przepisów obowiązujących w #UniaEuropejska i czy takie działanie może wpłynąć na zasadę „wolności gospodarczej”.