SzortyFarmaceutyczne - termin #wif

doz
Ten termin ma: 68.
Oglądasz: 1 - 10


09.02.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Katowicach

#OIAKatowice informuje, że 25.01.2018 r. Śląski #WIF w Katowicach wydał decyzję w sprawie reklamy sieci aptek w portalu YouTube. Sprawa dotyczyła filmu w serwisie internetowym, w którym reklamowano kilkadziesiąt aptek znanej sieci. Po zakwestionowaniu przez Ślaską Izbę Aptekarską treści filmu, został usunięty z kanału YouTube.

Zobacz komunikat

02.02.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Poznaniu

#WIF w Poznaniu przypomina o konieczności przekazywania informacji dot. braków leków. 

Czytaj komunikat

02.02.2018 | MGR FARM

#WIF nie kontrolują aptek po 16- tak wynika z raportu przygotowanego przez portal #MgrFarm. W zeszłym roku tylko w 5 województwach odbyły się kontrole po godzinach pracy urzędów, najwięcej 41 takich kontroli przeprowadził Lubuski WIF. 

Zobacz szczegóły

29.01.2018 | MGR FARM

#WIF w Lublinie odebrał jednej z aptek pozwolenie na jej prowadzenie. Przyczyną był nielegalny obrót #LekiPsychotropowe, polegający na ch odsprzedaży hurtowej, a także realizacji #FałszywaRecwpta weterynaryjne. 

Czytaj więcej

16.01.2018 | Rzeczpospolita

#WIF uznał wydawanie klientom apteki kart stałego klienta, uprawniających do zniżek na zakupywane produkty to niedozwolona #ReklamaApteki. Spółce, której sprawa dotyczyła jak i samej aptece zakazano dalszego ich wydawania i nałożono 5 tys. zł kary. Sprawa znalazła swój finał w Naczelnym Sądzie Administarcyjnym #NSA, który potwierdził, że karta stałego klienta apteki stanowi niedozwoloną reklamę.

Czytaj więcej

12.01.2018 | Naczelna Izba Aptekarska

W związku z opublikowanym artykułem: „Apteka bez Aptekarza” w Dzienniku Gazeta Prawna #NIA wyraża swoje zaniepokojenie brakiem właściwego nadzoru ze strony niektórych Wojewódzkich Inspektorów Farmaceutycznych #WIF, w szczególności w zakresie kontroli dotyczącej zapewnienia pełnej obsady fachowego personelu w aptekach ogólnodostępnych.

Zobacz komunikat

20.12.2017 | Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Katowicach

Na wniosek #OIAKatowice, Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny #WIF w Katowicach wszczął postępowanie wobec apteki, która rozdawała klientom karty rabatowe. W rezultacie WIF nałożył na przedsiębiorcę karę wysokości 20 000 zł.

Zobacz decyzję WIF

18.12.2017 | mgr.farm

#WIF w Poznaniu odebrał pozwolenie na prowadzenie jednej z aptek, ze względu na fakt kupowania przez tą placówkę leków i nie wprowadzania ich na stan apteki. Leki te były następnie sprzedawane na podstawie zapotrzebowania do przychodni. Wartość tych leków opiewa na ok. 200 tys. zł. Sprzedawane były m.in. #Xarelto, #Gripex #Urofuragina

Czytaj więcej. 

15.12.2017 | Rynek Aptek

NSA podtrzymał decyzję #WIF ws. złamania ustawy #PrawoFarmaceutyczne dot. zakazu reklamy apteki. Na przedsiębiorcę, który koloportował czasopismo do domów okolicznych mieszkańców została nałożona kara w wysokości 10 tys. zł. 

Czytaj więcej. 

14.12.2017 | PASMI

W związku z pojawiającymi się doniesieniami dotyczącymi obecnej praktyki #WIF, #PASMI stoi na stanowisku, iż ekspozycja w aptekach leków #OTC zawierających nikotynę jest zgodna z obowiązującymi przepisami prawa.

Czytaj więcej

Strony