<brak>

Ten termin ma: 14.
Oglądasz: 1 - 14


20.07.2018 | TVP Szczcein

#GIF odniósł się pozytywnie do zmian jakie mają uniemożliwić #WywózLekówZaGranicę. Inspektorat chwali pomysł zakazu łączenia bycia wlaścicielem apteki, przychodni oraz hurtowni farmaceutycznej. 

Czytaj więcej

02.07.2018 | Polityka Zdrowotna

Senatorzy zagłosowali za zmianami w #PrawoFarmaceutyczne. Mają one, m.in. ograniczyć #WywózLekówZaGranicę oraz zwiększyć kontrolę nad produkcją leków, tak aby zmniejszyć prawdopodobieństwo ich sfałszowania. 

Zobacz szczegóły

15.06.2018 | GIF

#GIF informuje o zmianach dot. informacji o zamiarze #WywózLekówZaGranicę. O takim zamiarze muszą informować wszyscy przedsiębiorcy prowadzący obrót lekami, nie tylko ci prowadzący #HurtowniaFarmaceutyczna

Zobacz szczegóły

08.06.2018 | Rynek Aptek

7 czerwca Sejm przyjął nowelizację #PrawoFarmaceutyczne. Zmiany dot. m.in. wytwarzania i obrotu produktami leczniczymi, ograniczenia #WywózLekówZaGranicę, czy większej dostępności do nowoczesnych metod leczenia. 

Zobacz szczegóły

15.05.2018 | Ministerstwo Zdrowia

#MinisterstwoZdrowia opublikowało obwieszczenie ws. wykazu produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych #WywózLekówZaGranicę.

Zobacz szczegóły

17.04.2018 | Rynek Aptek

18 kwietnia br. wchodzi ustawa wprowadzająca zmiany ws. realizowania tzw. #ZapotrzebowaniaNaLeki podmiotów leczniczych, miesięcznego limitu oraz jego rozliczania. Zmiana ma na celu ukrócenie nielegalnego #WywózLekówZaGranicę

Zobacz szczegóły

09.03.2018 | Express Bydgoski

Jak informuje #ExpressBydgoski proceder #WywózLekówZaGranicę nadal trwa, jednak nie działa on już na zasadzie #OdwróconyŁańcuchDystrybucji. Aktualnie #MafiaLekowa zakłada #NZOZ, na który składa zapotrzebowanie na leki w danej aptece, które to wywozi za granicę. Proceder jest aktualnie nie do wykrycia z powodu niemożliwości jednoczesnej kontroli aptek i NZOZ-ów przez jedną instytucję. 

Zobacz szczegóły

20.10.2017 | Rynek Aptek

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia #CSIOZ innformuje, że szczegółową analizę #ZSMOPL będą przeprowadzać #MinisterstwoZdrowia oraz #GIF. Również te instytucje będą monitorwać #WywózLekówZaGranicę

Czytaj więcej.

13.09.2017 | Gazeta Prawna

Wiceminister Zdrowia, Marcin Czech zapewnia, że nowelizacja ustawy #PrawoFarmaceutyczne sprawi, że zostanie ograniczony proceder nielegalnego #WywózLekówZaGranicę

Czytaj więcej.

31.05.2017 | Gazeta Prawna

Mafia lekowa trudniąca się #WywózLekówZaGranicę ciągle pozostaje bez odpowiedzialności karnej. Według interpretacji prokuratury tylko osoby bezpośrednio wywążące leki za granice mogą zostać ukarane, a te, które stoją za cały procedere nie. 

Czytaj więcej. 

07.03.2017 | Polityka Zdrowotna

#MinisterstwoZdrowia wprowadza kolejne ograniczenia mające na celu zahamowac proces nielegalnego #WywózLekówZaGranicę. Mianowicie jeden przedsiębiorca nie będzie mógł być właścicielem przychodni ora hurtowni famraceutycznej, pomiędzy którymi często dochodziło do wymiany leków. 

06.01.2017 | Główny Inspektorat Farmaceutyczny

Główny Inspektorat farmaceutyczny #GIF wraz z Wojewódzkimi Inspektoratami Farmaceutycznymi #WIF przedstawili swoje postanowienia noworoczne na 2017r. Do głównych ich celów będzie należeć zwiększenie dostępności leków dla pacjentów poprzez ograniczenie #WywózLekówZaGranicę. Ponadto chcą oni edukować społeczeństwo w sprawie zakupu leków z nielegalnych źródeł. 

31.12.2016 | Radio TOK FM

Czy zastanawialiście się co jest powodem, że właściciele #AptekaSieciowa nie boją się nieprzestrzegania prawa? Przekraczanie zasady koncentracyjnej 1% w województwie, #ReklamaApteki, ceny dumpingowe, czy wreszcie nielegalny #WywózLekówZaGranicę. Dzieje się tak, ponieważ nie ma jakiejkolwiek kontroli i przestrzegania prawa ze strony #WIF. Jak donosi radio TOK FM inspektorzy są zastraszani, wytaczane są im sprawy sądowe, a to wszystko przez to, że wykonują swoje czynności służbowe. Niestety są pozbawieni jakiejkolwiek pomocy ze strony państwowej, z tego względu wolą niektórych rzeczy “nie widzieć”....

31.12.2016 | Radio TOK FM

Jak donosi radio TOK FM w proceder #WywózLekówZaGranicę (tzw. #OdwróconyŁańcuchDystrybucji)  oprócz aptekarzy, właścicieli aptek, hurtowni farmaceutycznych byli również zamieszani prokuratorzy! Według ustaleń radia niezasadne było to, że prawie 75% spraw dotyczących nielegalnego wywozu leków było albo zawieszonych, albo całkowicie umorzonych. Według informacji Prokuratury Krajowej są obecnie prowadzone prace aby uszczelnić ten system pod względem prawnym oraz administracyjnym.