#SzortyFarmaceutyczne

22.10.2018 | Rynek Aptek

Wiceprezes #ZZTF - Aneta Klimczak  złożyła prywatny akt oskarżenia przeciwko prezesowi #ZAPPA - Marcinowi Wiśniewskiemu. Jak podała w oficjalnym komunikacie prasowym, jest to spowodowane publicznymi wypowiedziami prezesa ZAPPA na temat zainteresowanej oraz organizacji którą współkieruje. 

Czytaj na ten temat

[comment_count]
22.10.2018 | INFARMA

#INFARMA zwróciła się w oficjalnym piśmie do #MZ Marcina Czecha w związku ze zmianami jakie nastąpiły odnośnie procesu negocjacji cenowych dla wniosków o objęcie refundacją leków w ramach kontynuacji refundacji na lata 2019-2021. Związek wyraził opinię, że takie zmiany powinny być ustalane dużo wcześniej i z uwzględnieniem zdania przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego.

Czytaj pismo

[comment_count]
22.10.2018 | kopalniawiedzy.pl

#Atezolizumab stosowany co 2 tygodnie u pacjentek poddawanych chemioterapii, aż o 40% zmniejsza ryzyko przerzutów u kobiet z z potrójnie ujemnym rakiem piersi. #Naukowcy z Queen Mery University w Londynie i St. Bartholomew's Hospital dowiedli, że połączenie chemioterapii i immunoterapii stanowi ogromny postęp w walce z tą agresywną chorobą, jaką jest trójujemny #RakPiersi.

Więcej na ten temat

[comment_count]
22.10.2018 | Rynek Aptek

#OIAŁódź zaprasza na II edycję wydarzenia: Ogólnopolski #Bieg "Recepta na Zdrowie", który odbędzie się 08.06.2019r. w Łodzi. Trasa dla osób dorosłych obejmuje 10 km. Podczas imprezy będzie można skorzystać z bezpłatnych badań oraz zajęć fitness. 

[comment_count]
22.10.2018 | Polityka Zdrowotna

Wiceminsiter zdrowia na konferencji prasowej zapowiedział, że na nowej #listaRefundacyjna, która będzie obowiązywać od listopada br. pojawią się nowe leki dla chorych z hipercholesterolemią rodzinną, szpiczakiem mnogim oraz łuszczycą. 

Zobacz szczegóły

[comment_count]
22.10.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Gdańsku

#OIAGdańsk zaprasza na #szkolenie dot. prawa farmaceutycznego w praktyce, które odbędzie się 27 października br. w Gdańsku. Za udział w szkoleniu będzie można otrzymać 7 #PunktyEdukacyjne

Zobacz szczegóły

[comment_count]
22.10.2018 | Rynek Aptek

 #URPL opublikowało wykaz produktów leczniczych, które uzyskały pozwolenie na import równoległy we wrześniu 2018 r. 

Zobacz szczegóły

[comment_count]
22.10.2018 | Rynek Aptek

Według danych #PexPharmaSequence wartość rynku aptecznego we wrześniu wzrosła o 4% w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku i wyniosła ponad 2,8 mld zł. 

Zobacz szczegóły

[comment_count]
22.10.2018 | OIA Poznań

#OIAPoznań zaprasza farmaceutów na spotkanie: Warsztaty Praktyki Aptekarskiej, które odbędzie się w Koninie w dniu 24.10.2018 r. o godz. 10.00. Za udział farmaceuci mogą otrzymać #PunktyEdukacyjne miękkie - 2 pkt. oraz #PunktyTwarde - 2pkt. Program szkolenia obejmuje m.in. Odpowiedzialność zawodowa farmaceuty w praktyce Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej OIA Poznań, najczęstsze pytania do Wlkp. #WIF, Komunikaty Bezpieczeństwa, #DziałaniaNiepożądane, incydenty medyczne, wady jakościowe produktów leczniczych i wyrobów medycznych w praktyce aptekarskiej.

Czytaj dalej

[comment_count]
22.10.2018 | Rynek Aptek

XIV #ForumRynkuZdrowia rozpocznie się już jutro. W portalu rynekzdrowia.pl będzie można śledzić online wybrane sesje forum. Farmaceuci mogą dokształcić się w dziedzinie nadchodzącej informatyzacji ochrony zdrowia, będzie również transmitowana sesja "Bezpieczeństwo pacjentów - aspekty medyczne, prawne i finansowe". Szczegółowy program spotkania jest dostępny dla zainteresowanych pod adresem www.forumrynkuzdrowia.pl. 

Więcej na ten temat

[comment_count]

Strony