#SzortyFarmaceutyczne

19.10.2018 | RMF FM

Radio #RMFFM informuje, ze na nowej lista #LekiRefundowane mają pojawić się preparaty dla chorych na łuszczycę i łuszczycowe zapalenie stawów. 

Czytaj więcej

[comment_count]
19.10.2018 | URPL

#URPL informuje, że kontrola preparatu okulistycznego #Ozurdex 700 wykazała obecność cząsteczki silikonu w implancie ocznym. #FirmaFarmaceutyczna #AllerganPharmaceuticalsIreland ogłosiła, że cząteczka silikonu o średnicy ok. 300 mikronów może znajdować się w seriach preparatu już wprowadzonych do obrotu na terenie UE.

Więcej na ten temat

[comment_count]
19.10.2018 | OIA Bydgoszcz

#OIABydgoszcz zaprasza kierowników aptek szpitalnych i działów farmacji szpitalnej na zebranie, które odbędzie się 06.11.2018r. w siedzibie OIA Bydgoszcz. Podczas spotkania zostanie przedstawiony wykład o temacie: "Bezpieczeństwo przygotowywania mieszanin żywieniowych". Zainteresowany #FarmaceutaSzpitalny proszony jest o potwierdzenie uczestnictwa pod podanym numerem telefonu.

Czytaj zaproszenie

[comment_count]
19.10.2018 | https://medicalxpress.com/

#Naukowcy z Ohio State University przeprowadzili #Badania nad wpływem papaweryny na komórki nowotworowe podczas chemioterapii. #Papaweryna uwrażliwiła guzy nowotworowe na chemioterapię i złagodziła hipoksję komórkową. Dodatkowo modyfikacje cząsteczki leku zwiekszyły #BezpieczeństwoFarmakoterapii.

Więcej na ten temat 

[comment_count]
19.10.2018 | aptekaszpitalna.pl

#FDA zatwierdziła lek #Talazoparib w terapii pacjentów z wadliwym genem BRCA z mutacją, HER2-ujemnym, miejscowo zaawansowanym lub z przerzutowym rakiem piersi. #Badania III fazy EMBRACA wykazały #BezpieczeństwoFarmakoterapii i skuteczność większą niż przy standardowej chemioterapii.

Więcej na ten temat

[comment_count]
19.10.2018 | GIF

Główny Inspektorat Farmceutyczny #GIF wydał komunikat dla pacjentów dot. zakupu leków przez #AptekaInternetowa

Zobacz komunikat

[comment_count]
19.10.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Częstochowie

#OIAKatowice, #PTFarmKatowice oraz #Kamsoft zapraszają na #szkolenie, któe odbędzie się 25 października br. w siedzibie Kamsoftu, w Katowicach. Za udział w szkoleniu będzie można otrzymać 4 #PunktyEdukacyjne

Zobacz szczegóły

[comment_count]
19.10.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie

#OIAKraków zaprasza na #szkolenie dot. wdrażania systemów pozwalających na realizację #ERecepta w aptece, które odbędzie się 30 października br. w Krakowie. Za udział w szkoleniu będzie można otrzymać 2 #PunktyEdukacyjne

Zobacz szczegóły

[comment_count]
19.10.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Rzeszowie

#OIARzeszów zaprasza famraceutów na #szkolenie w ramach Międzynarodowych Targów Medycyna- Zdrowie- Uroda, które odbędzie się 8 listopada br. w Rzeszowie. Za udział w szkoleniu będzie można otrzymać 4 #PunktyEdukacyjne

Zobacz szczegóły 

[comment_count]
19.10.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Lublinie

#OIALublin oraz #EdukacjaIMedycna zapraszają na #szkolenie dot. farmakoterapii bólu, które odbędzie się 10 listopada br. w Lublinie. Za udział w szkoleniu będzie można otrzymać 6 #PunktyEdukacyjne twarde oraz 2 punkty edukacyjne miękkie. 

Zobacz szczegóły

[comment_count]

Strony