Leki

24.11.2017 | O2

Południowokoreańscy badacze opracowali substancję chemiczną, która sprawia, że włosy rosną szybciej. Remedium na łysienie to białko o nazwie #CXXC5.

Czytaj więcej. 

24.11.2017 | URPL

Firma #Pfizer wydała komunikat w sprawie zbierania dodatkowych danych o leku #Vyndaqel (tafamidis) z powodu niewystarczającej ilości danych klinicznych o bezpieczeństwie preparatu.

Zobacz komunikat.

22.11.2017 | Rzeczpospolita

Projekt rozporządzenia w sprawie wzoru wniosku o dopuszczenie do obrotu #LeczniczaMarihuana wciąż jest w konsultacjach. To oznacza brak przepisów o dopuszczeniu jej do obrotu, a zatem pacjenci jeszcze poczekają.

Zobacz szczegóły. 

22.11.2017 | mgr.farm

Jak wynika z danych aż 69% leków wydawanych w aptekach to #LekiGeneryczne. Taka ilość generuje korzyści fiansowe zarówno dla pacjentów jak i dla budżetu #NFZ

Zobacz szczegóły. 

22.11.2017 | Polityka Zdrowotna

Europejska Agencja Leków #EMA wyraziła negatywną opinię nt. leku stosowanego w leczenieu stwardnienia rozsianego #SM. #Dakulizumab (preparat #Zinbryta) może przyczyniać się do uszkodzenia wątroby. 

Czytaj więcej. 

20.11.2017 | URPL

#URPL bierze udział w kampanii prowadzonej w mediach społecznościowych, mającej na celu promowanie zgłaszania objawów niepożądanych leków.

Zobacz szczegóły. 

17.11.2017 | Puls Farmacji

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (#FDA) zatwierdziła 13 listopada pierwszy lek zawierający substancję czynną #aripiprazol z cyfrowym systemem śledzenia przyjmowania preparatu. Nowy produkt - #AbilifyMyCite - stosowany w terapii m.in. schizofrenii, leczenia ostrych manii i epizodów choroby dwubiegunowej, ma wbudowany w tabletkę czujnik informujących opiekunów i lekarzu o połknięciu leku.
 

Czytaj więcej

 

17.11.2017 | Facebook

Jak informują farmaceuci na jednym z portali społecznościowych, w Krakowie pojawiła się osoba chcąca zrealizować #FałszywaRecepta na #Onirex. Schemat jej działania jest zawsze podobny. Przedstawia kolorowo wydrukowaną receptę, a następnie prosi o tańszy odpowiednik tego leku. Z podanych informacji wynika, że sprawa została zgłoszona na policję. 

17.11.2017 | Rynek Aptek

#URPL poinformowało, że nadal nie zgłosił się nikt chętny, kto chciałby sprowadzać surowiec recepturowych do wykonywania leków na bazie #LeczniczaMarihuana

Zobacz więcej. 

Strony