Prawo

19.04.2018 | Ministerstwo Zdrowia

#MinisterstwoZdrowia wydało komunikat ws. zasadności dzielenia opakowania leku. 

Zobacz komunikat

[comment_count]
18.04.2018 | Ministerstwo Zdrowia

#MinisterstwoZdrowia wydało komunikat ws. realizacji recept. Po opublikowaniu rozporządzenia w tej sprawie, resort zdecydował, że realziacja recept na starych zasadach jest możliwa do końca br. 

Zobacz komunikat

[comment_count]
17.04.2018 | Rynek Aptek

18 kwietnia br. wchodzi ustawa wprowadzająca zmiany ws. realizowania tzw. #ZapotrzebowaniaNaLeki podmiotów leczniczych, miesięcznego limitu oraz jego rozliczania. Zmiana ma na celu ukrócenie nielegalnego #WywózLekówZaGranicę

Zobacz szczegóły

[comment_count]
17.04.2018 | Ministerstwo Zdrowia

#MinisterstwoZdrowia opublikowało ostateczną wersję rozporządzenia ws. recept lekarskich. Uwzględniono w nim zmiany o które zabiegali farmaceuci. Osoby realizujące recepty nie będą musieli samodzielnie określać odpłatności za #LekRefundowane, gdy tego nie zrobi lekarz. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 18 kwietnia br. 

Zobacz projekt rozporządzenia

[comment_count]
17.04.2018 | NIA

Naczelna Izba Aptekarska #NIA, tłumaczy na co powinny zwrócić uwagę osoby, które prowadzą aptekę ws. wprowadzenia nowych przepisów dot. ochrony danych osobowych #RODO, które wchodzą do życia 25 maja br. 

Zobacz komunikat

[comment_count]
13.04.2018 | Rynek Aptek

#MinisterstwoZdrowia zamierza wprowadzić zmiany w ustawa #PrawoFarmaceutczne, w którym planuje zmienić kwestie wymogów kadrowych i lokalowych dla #AptekaSzpitalna

Zobacz szczegóły

[comment_count]
12.04.2018 | Okręgowa Izba Aptekarska w Łodzi

#OIAŁódź informuje nt.metodyki postępowania w #NFZ przy określaniu wymiaru kar umownych nakładanych na apteki.

Zobacz szczegóły

[comment_count]
12.04.2018 | Dziennik Ustaw

W Dzienniku Ustaw została opublikowana ustawa z dnia 1 marca 2018 roku o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem #ERecepta. Celem ustawy jest wdrożenie e-recepty – jednej z kluczowych e-usług, stanowiącej element procesu informatyzacji sektora ochrony zdrowia w Polsce.

Zobacz w Dzienniku Ustaw

[comment_count]
11.04.2018 | Rzeczpospolita

Refundacyjny Tryb Rozwojowy #RTR został włączony do projektu nowelizacji #UstawaRefundacyjna, jaki został przedstawiony Ministrowi Zdrowia. Stanowi on narzędzie, któe ma ułatwić negocjacje refundacyjne firmom farmaceutycznym, któe mają w planach inwestycje w Polsce. 

Zobacz szczegóły

[comment_count]
10.04.2018 | Sejm

#BOIRON, czołowy producent #LekiHomeopatyczne obawia się wprowadzenia obowiązku raportowania #ZSMOPL. Zdaniem koncernu wiąże się to z dużym nakładem finansowym dla firmy, chociaż jest zupełnie niepotrzebne, gdyż nie występują problemy z odstępnością leków homeopatycznych w naszym kraju. 

Zobacz szczegóły

[comment_count]

Strony