Rynek

24.11.2017 | Sejm

Jak wynika z danych przedstawionych na stronach sejmu, w województwie zachodniopomorskim na jedną aptekę przypada tylko 1 farmaceuta! Średnio w całej Polsce na 1 aptekę przypada jedynie 1,78 farmaceuty. 

Zobacz szczegóły. 

23.11.2017 | Rynek Aptek

Wiceminister Zdrowia podał informację, że od października ubiegłego roku do dzisiejszego dnia otworzyło się ok. tysiąc nowych aptek. 

Czytaj więcej. 

23.11.2017 | Rynek Aptek

Ciągle spadający poziom bezrobocia w naszym kraju, coraz mniejsza liczba osób kończących studia farmaceutyczne i ciągle rosnąca liczba aptek mogą spowodować, że #PWZ będą musiały być przyznawane farmaceutom z obywatelstwem zza naszej wschodniej granicy. 

Czytaj więcej. 

22.11.2017 | Rynek Aptek

Jak wynika z raportu przygotowanego przez #LekSeekPolska, 75% osób powyżej 50. roku życia jest za wprowadzeniem #E-recepta. 

Zobacz więcej. 

22.11.2017 | NFZ

#NFZ opublikował informację o wielkości kwoty refundacji i ilości zrefundowanych opakowań jednostkowych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz jednostkowych wyrobów medycznych.

Zobacz szczegóły. 

21.11.2017 | Gazeta Wyborcza

#Aflofarm planuje wprowadzić na rynki europejskie oraz USA lek wspomagający rzucenie palenia #Desmoxan

Czytaj więcej. 

21.11.2017 | Polityka Zdrowotna

#MinisterstwoZdrowia ma w planach wprowadzenie zmian w obrębie #szkolenia ciągle dla farmaceutów. Zmiany mają objąć, m.in. wprowadzenie opłaty uiszczanej właśnie przez farmaceutów, która nie miałaby by być wyższa niż 28 zł za godzinę. #PTFarm ma w planach rozpocząć konferencję, na której poruszone zostaną wszelkie wątpliwości. 

Zobacz szczegóły. 

20.11.2017 | Rynek Aptek

Według danych #PexPharmaSequence wartość rynku aptecznego w pierwszych dniach listopada spadła we wszystkich segmentach w porównaniu do analogicznego okresu w zeszłym roku. 

Zobacz szczegóły. 

20.11.2017 | Radio Olsztyn

Jak wynika z danych w tym roku, tylko 7 młodych famaceutów złożyło ślubowanie w #OIAOlsztyn. Z naszych informacji wynika, że podobna sytuacja ma miejsce również w #OIAOpole. Tak mała ilość farmaceutów w tych województwach może wpłynąć na znaczne zapotrzebowanie na nich na rynku pracy. 

Czytaj więcej. 

16.11.2017 | Rynek Aptek

#MinisterstwoZdrowia podsumowało 2 lata rządów w obszarze farmacji. Wprowadzono prawie 40 nowych cząsteczek na listę #LekiRefundowane i ustanowiono 15 #ProgramLekowy między innymi w obszarze leczenia raka jelita grubego czy leczenia stwardnienia rozsianego. 

Czytaj więcej. 

Strony